آهن آلات خانی (آهن آپ)

ارائه ی قیمت های لحظه ای میلگرد ،ورق سیاه و رنگی ،تیرآهن،پروفیل ،لوله،ناودانی،نبشی

تعریف انواع ناودانی و کاربردهایشان

ناودانی یک نوع پروفیل ساختمانی و صنعتی با مقطع های باز می باشد که به شکل U  لاتین است و ازشکل گیری یک سطح افقی و دو سطح عمودی بدست می آید و به دلیل ظاهر پسندیده و خوبی که دارند، یکی از پروفیل‌های شناخته شده می باشند که در کارهای ساختمانی و صنعتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

نبشی چیست و چه کاربردی دارد

 نبشی یکی از انواع وسیع  پروفیل‌ها است، روی مقطع این محصول از دو ضلع که با زاویه مخصوص در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند ایجاد شده‌است. به دو ضلع سازنده روی مقطع، معمولا بال گفته می‌شود و در نوع معمول آن زوایه میان۲ بال ۹۰ درجه است. عموما مقدار بال‌های این محصول با هم برابر است که به آن بال مساوی گویند و در مواردی طول بال‌ها مختلف است که به آن نبشی بال نامساوی گفته می‌شود.

تعریف انواع فولاد ضد زنگ و کاربردهایشان

در عصر جدید استفاده از فولاد بسیار زیاد شده است و فرآورده های آن در شکل های مختلف مورد استفتده قرار می گیرد.فولاد از ترکیبهای گوناگونی تهیه و تولید می شود که دارای خاصیت های متفاوت و مختلف می باشد.خواص فولاد از ویژگی های عنصر آلیاژ شده با فولاد بدست می آید.  فولاد در حقیقت آلیاژی است که از ترکیب عنصر آهن با عناصر کربن، کروم، نیکل دیگر عنصرها بدست می آید. آهن جز مهم ترین قسمت های سازنده هسته ی زمین و کره ی ماه می باشد.

پروفیل چیست و کاربرد انواع آن در زمینه های مختلف

مقاطع توخالی به علت خواص فوق العاده ای که دارند, از زمان های قدیم معروف بوده اند. برای مثال پل قوسی که در اسکاتلند ساخته شد (در سال 1890 با طول 521 متر) , این پل به دلیل این که آن زمان شیوه و روش دیگری برای تولید مقاطع HSS در دسترس نبود, با استفاده از ورق های رول مانند که به هم پرچ شده بودند ساخته شده است

تفاوت های لوله درز دار و بی درز

لوله‌ها معمولاً با دو روش مختلف تولید می‌شوند که درآخر منتهی به تولید دو نوع لوله می‌شود، لوله مانیسمان (بدون درز) و لوله درزدار. در هر دو روش اول مواد خام داخل قالب ریخته می‌شود. سپس با کشیدن فولاد می‌توان به لوله مانیسمان (بدون درز) دست پیدا کرد یا می‌توان مواد خام را تبدیل به ورق کرده و با رساندن دو سر ورق به هم و جوش دادن آن‌ها، لوله درزدار ایجاد کرد.

لوله وکاربرد انواع آن

لوله , استوانه‌ای ( تیوب ) توخالی است که از آن برای جابه جایی یا نگهداری مایعات, گازها و مواد روان استفاده می‌کنند. لوله‌ها می‌توانند از مواد متفاوتی مانند آهن ( چدن , ورق گالوانیزه آبکاری شده ) ، فولاد ، پلی اتیلن و انواع پلاستیک ، شیشه , بتن و سیمان و غیره ( و این مواد می‌توانند بی پایان باشند ) ساخته شوند. لوله همچنین می‌تواند در استفاده های سازه‌ای به کار رود ,زیرا لوله تو خالی نسبت به قطعات توپر دارای سختی درواحد جرم بیشتری است. به عبارتی نیزلوله یک قطعه تیوب مانند یا سیلندر توخالی است که معمولاً (و نه لزوماً) دارای مقطعی گرد است و از آن برای جابه جایی محصولات از مکانی به مکان دیگر استفاده می‌شود. محصولاتی قابل جابه جایی  با لوله هستند که بتوانند جریان پیدا کنند.