آرامش نسبی در بازار آهن

به گزارش آهن آپ: در روز پنج شنبه هم زمان با تحلیف ریاست جمهوری آیت الله رییسی؛ نرخ دلار تغییر چندانی نداشت و می توان گفت ثابت بود و دلار روی قیمت ۲۵ هزار و ۶۵۰ تومان قرار گرفت؛ در بازار آهن نیز شاهد کاهش قیمت میلگرد و تیرآهن و همچنین ثبات نسبی در بازار نبشی و ناودانی بودیم. گویا جو روانی و انتظارات از دولت سیزدهم از اولین روز کاری ایشان بر بازار غالب بوده و بازار را به سوی کاهشی شدن سوق داده است. 

به نظر می رسد خوشبختانه با کاهش دما  و از سوی دیگر کاهش نسبی محدودیت های برق و همچنین نزدیک شدن به زمان پایان بحران های خاموشی  و همچنین نبود خریدار و مصرف کننده ی جدی در بازار فشار عرضه ها و ارائه تخفیفات پای بار و زیرفروشی منجر به کاهش قیمت ها شده است. 

به همین موازات در بازارهای جهانی نیز شاهد کاهش قیمت سنگ آهن و همچنین کاهش قیمت بیلت و اسلب هستیم که بررسی ها نشان دهنده ی اصلاح نسبی در بازار جهانیست. با توجه به وضعیت دلار چنانچه تنشی در سطح منطقه در مبحث کشتی ها اتفاق نیوفتد و همچنین اگر نرخ ارز صعودی نشود همه موارد دست به دست هم خواهند داد تا اصلاح قیمت ها در بازار داخلی فراهم شود. 

در روز پنج شنبه با برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری به طور کامل فعالیت دولت سیزدهم آغاز شد و دقیقا از همین روز ودر پی رویکردهای اعلامی از سوی آیت الله رئیسی بر کنترل بازار و همچنین فشار برای کاهش قیمت ها آغاز گردید. 

با بررسی قیمت روزانه آهن آلات می توان بیان داشت که در روز پنج شنبه قیمت میلگرد در اکثر مبادی فروش کاهش داشته و همچنین برخی از شرکت ها نیز ثبات قیمتی را لحاظ کردند. در بازار نبشی و ناودانی فروشندگان قیمت نبشی و قیمت ناودانی را ثابت لحاظ کردند؛ در بازار تیرآهن نیز در بخش کیلو فروشی ثبات قیمتی و بخش شاخه فروشی در شاخه های پر فروش کاهش قیمت تیرآهن رویت شد. 

در بازار آهن مقاوم ترین گروه بازار پروفیل است؛ چرا که در روز پنج شنبه تعداد کثیری از مبادی فروش قیمت پروفیل را اعلام نکردند و فروش خود را به امروز شنبه موکول کرده اند.

برچسب ها: آهن آپ


منتشر شده در یکشنبه، ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۴۰