آرام شدن بازار در این روزهاو سعی درنگهداشتن آن

براساس گزارشات بخش خبر آهن آپ، به جهت سعی برای آرام کردن بازار آهن، با دقت به شکیبایی و کنترل در سمت درخواست چه سفته‌بازها، چه مصرف‌کنندگان و چه تولیدکنندگان قسمت خصوصی و انجام دادن  قول  وزارت محترم صنعت و معدن و تجارت  در مورد زیاد کردن میزان توزیع مواد اولیه و شمش فولادی در بازار داخلی، در صورت ادامه یافتن  این رویه پیش گرفته شده احتمال بی اعتماد شدن بازار به وزارت‌خانه وجود دارد که این موضوع  باز هم سبب بوجود آمدن تغییراتی  در بازار آهن خواهد شد.

انتشار خبر ممنوع شدن  آهن اسفنجی به تولیدکنندگان غیر حقیقی و تاجران، باعث آرام شدن تولیدکنندگان شمش القایی شد تا به این صورت آنها از زیاد کردن پشت سر هم نرخ ها دست بکشند.

اگر فولادسازان بزرگ در دنباله ی جربان کاری خود به بخش نامه های فرستاده شده  بی توجه  باشند، آینده بازار آهن بسیار تاریک خواهد شد. با دقت به تجرب های قبل از رویه  بازار، بازار مقطع های فولادی در وضعیت حال حاضربه طور کامل توانایی جوش و خروش را دارد. اگر وضعیت در حال حاضر بازار با نگرش دستورهای فرستاده شده  از سوی وزارت صمت  آرام شده است  ، واجب است است که بها و اهمیت این صادرات را بدانیم و به سمت درخواست اعتماد کنیم. در این دوره ی  مهم  بازار باید از وضعیت ، اطلاعات کافی داشت تا به این صورت  هر چه زودتر قول های داده شده سرپرستان عملی شود.

در مدت این چند روز گذشته در بازار آهن، نرخ آهن‌آلات به مقدار کمی افت کرده و یا تغییر نداشته است. با این حال معلوم نیست که این جریان  امروز و روزهای آتی هم دنباله داشته باشد  یابد یا نه. به نظر می‌رسد فقط بازار برای چند روزی آرام شده و گمان نمی رود که این آرامش مدت زیادی تداوم داشته باشد.

موضوعی که این روزها شگفت  به چشم می آید  این است که ما یک دولت و یک نظارت کننده داریم، اما با این وجود، خیلی جای ابهام دارد که قدرت‌های گوناگونی  این روزها دولت در دولت شکل  داده‌اند!


منتشر شده در چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۴۵