آسایش نسبی بازار آهن

به گزارش آهن آپ ، گویا ارزپاشی‌های بانک مرکزی اکنون پاسخ داده و قیمت دلار در بازار آزاد اندکی آرام گرفته، در بازار آزاد آهن نیز کوره گرانی درحال حاضر خاموش شده و آسایشی نسبی حاکم است؛ به شیوه ای که بیشتر نرخ ها روی قله تاریخی خود در حال حاضر نه اشتیاقی به کم شدن دارندو نه اشتیاقی به زیاد شدن از خود نشان می‌دهند.
امروز همچنین شاهد عرضه تقریبا درخور مقاطع فولادی در بورس کالا بودیم که البته براساس صحبت‌های بیشتر کارشناسان بازار آهن این حجم عرضه‌ها همچنان تقریبا نیمه تعهد نوردکاران برای عرضه محصولاتشان در بورس است.. اگرچه، در این روز همان‌طور که دور اندیشی کرده بودیم، خرید و فروش مقاطع فولادی در بورس کالا در سایه پایداری نسبی قیمت ارز با آرامش جلو رفت و متوسط ساده نرخ های پیشنهادی میلگرد تقریبا ۵ درصد از میانگین نرخ‌های پایه و نزدیک ۵ درصد نیز از متوسط موزون نرخ‌های هفته قبل بیشتر بود. ولی قیمت نهایی نرخهای پیشنهادی برای میلگرد به ۱۱ هزار و ۴۴۰ تومان (بدون حساب کردن مالیات) رسید که این نرخ فقط تقریبا ۱۰ درصد بیشتر از قیمت پایانی متوسط موزون شمش بلوم در خرید و فروش دیروز بورس کالاست.
همچنین  در بین نرخ های اعلام‌شده از طرف نوردکاران فولادی در روز قبل، شاهد پایداری نسبی قیمت بیشتر انواع میلگرد آجدار هستیم و البته در این بین، مقدار کمی از اصول فروش میلگرد هم قیمت هایشان را میان ۲۰۰ تا ۵۰۰ تومان پایین آورده‌اند. همچنین بیشتر فروشندگان محصولات حیطه نبشی و ناودانی نیز تغییرات زیادی در نرخ‌هایشان به وجود نیاوردند و نرخ بیشتر انواع تیرآهن کیلویی نیز دچار نوسانات خاصی نشده است.
 در بازار محصولات قوطی و پروفیل نیز درحال حاضر همه‌چیز ساکت به نظر می‌رسد و بیشتر فروشندگان قیمت‌های محصولات پرمخاطب با قطر ۲ خود را روی اعداد نجومی ۲۳ هزار و ۵۰۰ تا ۲۴ هزار تومان ثابت نگه داشته‌اند و البته این توقع وجود دارد که بعد از عرضه‌های عظیم این روزها بعضی تولیدکنندگان این حیطه  با نرخ‌های ۱۶ هزار تا ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومانی در گوشه و کنار بازار، کم کم نرخ محصولات حیطه قوطی و پروفیل تا میزانی رو به افت بگذارد.
برچسبها:آهن آپ  نبشی  ناودانی قوطی و پروفیل میلگرد 


منتشر شده در دوشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶