آشفتگی درخواست کنندگان در خرید آهن

به گزارش آهن آپ ، با ورود قیمت ارز به کانال ۲۳ هزار تومان ، بازار آهن وضعیت تقریباً آرامی را طی کرد و از سرعتی که برگرفته از تحرکات بورس کالا در این بازار تشکیل شده بود اندکی کم شد. این شرایط در صورتی است که در خرید و فروش هایی که روز سه شنبه در بورس کالا انجام شد ، شمش فولاد خوزستان اساس نرخ گذاری قرار گرفت و با هم چشمی کردن نزدیک سه درصدی به کانال ۱۲ هزار تومان وارد شد؛ ولی با این حال همواره در بازار خبری از خریدار نمی باشد و برجام و گفتگوها بر قسمت درخواست سایه انداخته اند.
شنیده ها برگرفته از این است که طرف های برجامی برای مشورت و تصمیم گیری به کشورشان بر می گردند و همین اخبار می تواند سبب دگرگونی های جریان دلار به وسیله هر خبر مثبت یا منفی از گفتگوها شود. این مسئله بیانگر آن است که می بایست در خرید و موجودی انبار دقت مخصوصی داشت. 
به هر حال نظارت به  نرخ های بیان شده از طرف تولیدکنندگان مقاطع گوناگون نشان می دهد که روز سه شنبه در حیطه میلگرد بیشتر تولیدکنندگان نرخ های بیان شده خود را بدون تغییر بیان کردند ولی باز هم در این بین نظاره گر رشد نرخ میلگرد بودیم، به این شکل که بعضی از تولیدکنندگان نرخ های خود را نزدیک ۵۰ الی ۲۰۰ تومان رشد دادند. میلگرد سایز ۱۴ با قیمت ۱۴ هزار و ۳۲۵ تومان بیشترین نرخ بیان شده بود که مثل روزهای قبل مربوط به کارخانه رادهمدان می باشد.
در بازار تیرآهن، نرخ تیرآهن کیلویی ۵۰ تا ۱۰۰ تومان رشد داشت. در بین رشد نرخ تیرآهن کیلویی، در تیرآهن شاخه ای در اندازه های پر فروش نظاره گر افت ۱۰ و ۲۰ هزار تومانی و حتی رشد ۲۰ و ۵۰ هزار تومانی بودیم؛ بعضی از نرخ های این حیطه  هم بدون تغییر بیان شدند.
رشد  ۱۰۰ تومانی در نرخ ناودانی از طرف تولیدکنندگان این حیطه بیان شد و بعضی هم نرخ های خود را بدون تغییر بیان کردند. در ارتباط با نبشی هم بیشتر نرخ ها ۱۰۰ تومان رشد داشت و بعضی هم نرخ اعلام نکردند و یا نرخ های خود را ثابت بیان کردند. در بازار پروفیل ولی نرخ پروفیل دچار نغییر بود و افزون بر رشد نرخ در این حیطه، افت و ثبات نرخ هم در بعضی از سایزها به چشم می خورد.
اکنون باید دید که در روزهای آینده با شنیده شدن خبرهای مذاکرات و دگرگونی های جریان قیمت ارز، بازار آهن مثل روزهای نخست سال شرایط آرامی را سپری خواهد کرد یا باز هم تحت تاثیر کارکرد بورس کالا و دیگر عوامل به جریان رشدی خود ادامه خواهد داد.

 

 

برچسب ها:آهن آپ میلگرد تیرآهن ناودانی نبشی پروفیل


منتشر شده در پنج شنبه، ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۹:۲۴