آهن فرورفته در بازار ارز

بازار آهن

به گزارش آهن آپ ، در صورتی که قیمت دلار در بازار آزاد مجددا به صورت افسار گسسته ای زیاد شده و با بیشتر از ۳۰۰ تومان افزایش مواجه شد، از این جهت نرخ انواع محصولات فولادی هم یا اعلام نشده یا با سرعت بسیاری زیاد شده است. این در صورتی است که نرخ شمش و اسلب صادراتی ایران در روزهای قبل پایدار بوده است، ولی رشد قیمت این محصولات در روزهای انتهایی هفته سبب بیشتر شدن پایه نرخی شمش و دیگر سازمانهای های فولادی شده و تا موقعی که قرار باشد نرخ محصولات میانی زنجیره فولاد این‌ گونه برطبق قیمتهای صادراتی و هم‌ پای تغییرات بازار ارز مشخص شود، بازار آهن همچنان از این گرانی‌های نامردانه دلار ذوب خواهد شد. 
 این در صورتی است که خرید و فروش ها شمش و تختال در بورس کالا به صورت تقریبا عقلانی پیش رفت. به روشی  که متوسط ساده نرخ‌های پیشنهادی اندکتر از ۱۳ درصد از قیمت پایه انواع شمش بلوم بیشتر بود و همچنین نرخ‌های پیشنهادی به طور میانگین فقط تقریبا ۲/۷ درصد از متوسط موزون نهایی بیشتر بودند. ولی این خرید و فروش ها تقریبا عقلانی نیز قیمت متوسط ساده نرخ های پیشنهادی را به ۹۱۰۰ تومان بدون حساب کردن مالیات یعنی تقریبا ۱۰ هزار تومان با حساب مالیات رسانده است و اگر حاشیه منفعت متداول ۲۰ درصد را با حساب کردن مخارج تولید برای نوردکاران در نظر گرفته شود.

بر طبق آخرین نرخ ‌های اعلام ‌شده از طرف نورد کاران فولادی، شاهد رشد ۵۰ تا ۲۰۰ تومانی بیشتر انواع میلگرد آجدار در بازار آزاد هستیم و در اصول فروش تیرآهن کیلویی نیز معمولا افزایش ۵۰ تا ۱۲۰ تومانی نرخها مشاهده می‌شود. بازار فروش محصولات حیطه نبشی و ناودانی که از دو روز قبل وارد حباب شگفت انگیزی شده است، امروزه در بعضی اصول با آسایشی دنبال می‌شود و البته بعضی اصول دیگر هم نرخ‌هایشان را میان ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومان زیاد کرده اند. همچنین اطلاعات از اصول فروش محصولات حیطه قوطی و پروفیل در حال حاضر از پایداری نرخ در بعضی اصول در مقابل روز قبل روایت دارد و این در صورتی است که دیروز شاهد افزایش هزار تومانی و حتی بیشتر نرخ‌ها در بعضی اصول نیز بودیم.
برچسبها:آهن آپ 


منتشر شده در شنبه، ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۲۷