آینده ای روشن برای مبادلات تجاری منطقه ی ویژه اقتصادی لامرد

به گزارش آهن آپ:

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد به مناسبت روز صادرات در سخنرانی خود اظهار داشت: در شش ماهه نخست سال جاری، صادرات ۱۳ هزار تن کالا به ارزش ۲۶۳ میلیون دلار از گمرک منطقه ویژه اقتصادی لامرد به ۳ کشور دنیا انجام شد. کالاهای صادر شده اکثرا شمش آلومینیوم بوده که کشورهای ترکیه، چین و جمهوری آذربایجان خریداران اصلی کالای صادراتی منطقه ویژه اقتصادی لامرد از طریق این گمرک بوده‌اند.

مهندس انصاری با اشاره به سرمایه گذاری خارجی در این کانون صنعتی بیان کرد: اگر امکان حضور سرمایه‌گذاران خارجی در منطقه ویژه فراهم شود، دستیابی به بازارهای هدف صادراتی برای سرمایه‌گذار خارجی نیز بسیار راحت‌تر و آسان‌تر خواهد بود و تراز تجاری کشور را افزایش خواهد داد.

به گفته وی، دولت نیز مصمم است تا از سرمایه‌گذاری‌های خارجی بهره‌مند شود. نیروی کار ارزان، مواد اولیه قابل دسترس و نزدیکی به بازارهای تجاری دنیا و برقراری کریدور شمال جنوب می‌تواند گره از سرمایه‌گذاری خارجی در منطقه بگشاید. البته از حضور سرمایه‌گذاران ایرانی خارج از کشور نیز بسیار استقبال خواهیم کرد.

وی با اشاره به افق صادراتی منطقه ویژه بیان داشت: با اطمینان می‌توان گفت هر کالا و خدماتی که در منطقه ویژه تولید می‌شود افق صادراتی متفاوتی خواهد داشت. کشورهای همسایه و کشورهای اروپایی می‌توانند مقصد مناسبی برای صادرات محصولات این منطقه باشند.


منتشر شده در شنبه، ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ۱۰:۰۶