آینده خوب بازار آهن

برطبق گزارش تحلیل گران آهن آپ درباره وضعیت بازار آهن، کارشناس صنعت فولاد حین تعریف شرایط بازار آهن  کشور و بازرسی مسئله ها و مانع های پیش‌ روی اصرار داشته اند که رشد قیمت دلار و به همراه آن قیمت تورم باعث رشد بسیار نرخ محصولات فولادی در بازار شده است. 
اگر چه با نشر اطلاعات مثبت در فضای سیاسی کشور می‌توان دور اندیشی کرد که بازار آهن در آینده ای نزدیک با افت نرخ  بسیاری مواجه می شود. از شروع امسال، همدوره با رشد نرخ دلار و به دنبال قیمت تورم، ناظر رشد بسیار نرخ محصولات فولادی در بازار آهن بوده ایم، به روشی که در بعضی از کالاها مثل میلگرد، این رشد بیشتر از ۱۰۰ درصد بوده است که این مسئله انتقاد  های بسیاری را نیز در پی داشته است.

بر طبق گفته های کارشناسان بازار آهن، از سازمان های نوردی گرفته تا درجه های قضایی و حتی رئیس جمهور که در آخرین دیدار با تولید کنندگان فولاد و محصولات پتروشیمی، به این مسئله اشاره داشتند. با بازرسی علت های رشد بی‌ پروای نرخ محصولات فولادی در این ماه ها، می‌توانیم به دوراندیشی مناسبی از امتداد راه این بازار برسیم و نگاهی به جریان قیمت‌ ها در ماه‌ های آتی داشته باشیم.

جریان نزولی و ثابت در بازار سرمایه در طول این روزها نیز از علت هایی است که پرکاران اقتصادی بازار آهن با مشاهده به نقدشوندگی بسیار محصولات فولادی، قسمتی از سرمایه‌ های بلاتکلیف خود را به این بازار داخل کرده و سبب رشد درخواستهای بازرگانان شده ‌اند، ولی اگر به هر علتی با نزدیک شدن به انتخابات کشور آمریکا، اطلاعات مثبت در فضای سیاسی کشور انتشار شود، به دلیل توقف بسیار در درخواست حقیقی محصولات فولادی مانند در قسمت ساختمان، به وجود آمدن جو حدسی انتظاری منفی در این بازار یا اثبات قیمت ارز در رقم های معین، می‌ توان دور اندیشی کرد که بازار آهن  با افت نرخ بسیار زیادی مواجه شود که این مسئله ملاحظه بسیاری را از طرف پرکاران اقتصادی میخواهد.

برچسبها: آهن آپ  


منتشر شده در یکشنبه، ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۵۳