اتصالات تبدیل چیست و چگونه تولید میشود؟

به گزارش آهن آپ:

اتصالات تبدیل
بطور کلی میتوانیم بگوییم کاربرد این اتصال این است که در سیستم لوله کشی به جایی برسیم که نیاز باشد سایز لوله را کاهش دهیم از این قطعه استفاده میکنیم بعنوان مثال در مسیر خط لوله 1 اینچی اگر قرار باشد مصرفی اجرا بکنیم که لوله 3.4 اینچی جواب گو باشد در اینجا از این اتصال کمک میگیریم و خط لوله را از 1 اینچ به 3.4 اینچ تغییر میدهیم این قطعه در سازها و برند های متفاوتی تولید شده است.

تبدیل جوشی
روش نصب این اتصال این است که به وسیله جوشکاری به دیگر اتصالات یا سر خط لوله نصب میشود که بیشتر در لوله کشی های گاز و شوفاژ و بخار کاربرد دارد.

تبدیل رزوه ای
این نوع از تبدیل را با نام تو پیچ روپیچ نیز میشناسند که در لوله کشی های آب کارا هستند و و روش نصب این اتصال این است که هر دو سر تبدیل که رزوه ای میباشد را به لوله یا قطعه مصرفی نصب میکنیم و نیازی به جوشکاری ندارد.

تبدیل هم مرکز
به تبدیلی گفته میشود که مرکز ورودی و خروجی تبدیل در یک راستا هستند موارد مصرف این اتصال این است که اگر نیازی به این نباشد که کفی لوله هم سطح نباشد از این قطعه استفاده میکنند.

تبدیل غیر هم مرکز
تبدیل غیر همرکز قطعه ای است مرکز ورودی و خروجی لوله در یک راستا نباشد ای نوع تبدیل را غیر هم مرکز مینامند اگر در جایی قرار باشد کفی لوله در یک سطح باشد و نیپل های مصرفی هم اندازه باشند از این نوع تبدیل استفاده میشود.

تبدیل گازی درز دار
قیمت تبدیل گازی درزدار را با لوله های گازی درزدار با کیفیت موجود در بازار میسازند ازاین اتصال بیشتر در لوله کشی های رو کار گاز خانگی و لوله کشی های فن کوئل و شوفاژ و مصارف کشاورزی استفاده میکنند.

تبدیل های گازی غیر درز دار
تبدیل گازی غیر درز دار را با لوله های مانیسمان یا غیر درز دار باکیفیت و با بهترین کیفیت ترین لوله های موجود در بازار میسازند موارد مصرفی این اتصال در لوله کشی های صنعتی فشار بالا و یا ساخت دیگ بخار میباشد.

روش تولید تبدیل
ساخت تبدید به روش افزایشی

در این روش از لوله هایی با سایز کمتر از سایز مورد نظر استفاده میشود که سمبه ای را با سایز مورد نظر داخل لوله قرار میدهند و با استفاده از فشار دستگاه پرس قطر لوله را به سایز دلخواه تغییر میدهند و بعد از ماشین کاری و تمیز کردن و  مارک زدن میتوان گفت تبدیل آماده است.

ساخت تبدیل به رو کاهشی
در این از روش تولید یک سر قطعه مورد نظر را به دستگاه پرس متصل میکنند و با استفاده از فشار وارده یک سر لوله را به سایز مورد نظر کاهش میدهند و ادامه کار را به قسمت ماشین کاری و مارک زنی میسپارند.
برچسب ها: آهن آپ


منتشر شده در دوشنبه، ۰۸ فروردین ۱۴۰۱ ۰۸:۵۵