اثرصادرات بر نرخ فرآورده های فولادی

براساس گزارشات بخش خبر آهن آپ،در صنعت فولاد هر کشوری فرآورده های فولادی از بهره بسیاری برخوردار هستند. به همین دلیل، شناخت موردهایی که درنرخ این فراورده ها تأثیرگذار هستند، بسیار مهم می باشند و می شود برای بررسی بازار فولاد و آهن و خرید در این بازار، مطلوب باشد. همانگونه که اطلاع دارید مقطع های فولادی به خاطر ممکن نبودن تولید آن در همه کشورها به عنوان محصول جهانی بحساب می آید.بنابراین، نرخ این کالاها خیلی زیاد متأثر از مشکلات داخلی و خارجی می‌باشد. به همین دلیل امکان استفاده ی نادرست در قیمت تمام شده این کالاها توسط دلالان و سودجویان نسبت به گذشته زیادتر محیا است. به این صورت، بدون اطلاع از نرخ ها مصرف‌کنندگان و بازار دچار ضررهای زیادی می‌شوند.

براساس اطلاعات و با دقت به تعریفاتی که کردیم، پس از نفت، صنعت فولاد دومین صنعت اساسی و پراهمیت در دنیا می‌باشد. سال‌های گذشته به این صنعت در ایران بسیار توجه شده است. در قسمت صادرات هم پرکار بوده و فرآورده های فولادی بسیاری را راهی بازارهای جهانی کرده‌است. در سال‌های قبل، کشور ایران در میان ده کشور بهتر تولیدکننده فولاد بوده است. قبل از این، کشور ما به واردات مقطع های فولادی خیلی تعلق داشت. با پیشرفت تولید مقطع های فولادی این تعلق کمتر شد. حجم تولید فولاد ما در این سال‌ها به قدری بوده  که حتی صادرکنندگان ما به صادرات این مقطع ها به دیگر کشور ها  مواجه شده اند . حجم واردات مقطع های فولادی در سال 97 به مقدار زیادی کم شد. همینطور، میزان قابل توجهی از فرآورده های فولادی ما به کشور چین فرستاده شد.

به همین خاطر، در این سال ها صادرات رویه رشدی خوبی را سپری کرده‌است. در مردادماه امسال نزدیک 134 هزار تن صادرات فولاد به کشور چین فرستاده شد. این حجم از صادرات در تاریخ صادرات فولاد شگفت انگیز بوده‌است. با این وجود، موضوع تاثیر قیمت صادرات بر ارز مقطع های فولادی در تولید و صادرات فرآورده های فولادی بامیزان بالا از موضوعات پر اهمیتی است که می بایست به آن رسیدگی کرد.

برچسبها:آهن آپ فرآورده های فولادی


منتشر شده در چهارشنبه، ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۳۱