اثر تغییرات ارزی بر نرخ ها

بر طبق گزارش تحلیل گران آهن آپ درباره شرایط  بازار آهن، هیات مدیره کمیته تولید کنندگان فولاد ایران قیمت حقیقی میلگرد را ۱۲ هزار تومان می دانند که با مدیریت جدی‌تر بر درخواست سرمایه ‌ای می‌توان تا مقداری نرخ محصولات در بازار آهن و فولاد را مدیریت کرد.

بعضی از پرکاران بازار آهن اعتقاد دارند که باید راه حلی برای این بازار بی نظم اندیشید و با تغییر فرمول ‌های مشخص شده، اثر تغییرات ارزی را روی نرخ محصولات فولادی افت داد. همچنین برای خودداری از خرید غیرقانونی آهن الات و مقاطع فولادی قیمت محصولات فولادی باید بر طبق دلار مشخص شود که تغییرات دلاری محصولات فولادی باز هم بازار آهن کشور را در هفته‌ های اخیر هدفی جذب کننده برای سرمایه ‌گذاری ‌های بزرگ تبدیل کرده که همین سرمایه گذاری ها سبب گرانی محصولات فولادی شد.

بر طبق گفته های کارشناسان بازار آهن برعکس بسیاری از دیگر پرکاران بازار که نرخ میلگرد در بازار آزاد را حباب‌ دار وصف می‌کنند، اعتقاد دارند همچنان هم نرخ این محصول در بازار آزاد از قیمت های جهانی آن کمتر است.

از این جهت برای ثابت کردن این گفته خود اصرار دارد که دیگر نباید نرخ ‌های جهانی محصولات فولادی را بر طبق قیمت دلار نیمایی به ریال تبدیل کرد، چرا که از چند ماه قبل وزارت صمت گفت دیگر اصول نرخی محصولات فولادی ارز نیمایی نیست، بلکه ارز بازار آزاد می باشد

عضو هیات‌ مدیره کمیته فولاد گفت که همچنان هم مهم ‌ترین علت برای تشخیص قیمت پایه محصولات فولادی در بورس کالا قیمت دلار نیمایی است. اکنون با وضعیت موجود خواهیم دید که، نرخ این محصول تقریبا ۱۲ هزار تومان تمام می‌ شود. در نتیجه می‌ توان گفت حال نرخ میلگرد حباب ندارد و همین قیمت ۱۲ هزار تومانی (با حساب کردن مالیات) نرخ حقیقی این محصول نیز می باشد.
برچسبها:آهن آپ میلگرد  


منتشر شده در سه شنبه، ۱۵ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۴۱