اثر دستورالعمل تازه بر بازار فولاد

به گزارش آهن آپ ، مسعود شکوری، رئیس اتحادیه آهن ‌فروشان استان زنجان با محکوم کردن  بورس کالا در انجام بی موقع دستور العمل تنظیم عرضه و درخواست چرخه فولاد گفت: بورس کالا با انجام بی وقت این دستور العمل هجوم سختی به بازار وارد کرد و یک دفعه نرخ فرآورده های فولادی را کیلویی هزار تومان زیاد کرد ؛ لذا تا وقتی که تلاش بورس کالا آشکار نباشد، بی نظمی نرخی در فرآورده های چرخه فولاد ادامه خواهد داشت و مشخص نیست آخر این داستان به کجا می رسد.
وی با بیان این که نمی شود قضاوت خوبی درمورد آینده انجام دستور العمل تازه دولت داشت، بیان کرد: چند روز بیشتر از انجام دستور العمب تازه دولت نگذشته است، ولی اگر تلاش بورس کالا آشکار شود و دست‌های افراد بهره مند از رانت در این حیطه کوتاه شود، می شود به بهتر شدن شرایط بازار فولاد با انجام این دستور العمل امیدوار بود.
شکوری پیش گویی خود از رویه آینده نرخ فرآورده های فولادی در بازار آزاد را هم این‌طور بیان کرد: نرخ فولاد همچنان برطبق تغییرات ارزی مشخص می‌شود و لذا هم اکنون هم اگر قیمت دلار رشد کند ، نرخ فرآوره های فولادی هم بیشتر خواهد شد. هرچند درحال حاضر درخواست برای خرید فرآورده های فولادی به علت وضعیت آب ‌وهوایی پایین آمده است، زیرا در شمال و غرب کشور بارندگی‌ها شروع شده و فصل سرما سبب توقف قسمت زیادی از تلاش های صنعتی و ساختمانی شده است.
رئیس اتحادیه آهن ‌فروشان استان زنجان افزود: لذا به نظر می‌رسد تا دو ماه آتی سیر افتی نرخ فرآورده های فولادی تا حدودی تداوم داشته باشد و حتی امکان دارد قیمت میلگرد  به پایین تر از ده هزار تومان هم برسد؛ هرچند به این شرط که بهره‌ برداران از رانت در بازار ارز و فولاد کشور سبب دستکاری در نرخ ها نشود و اگر این افراد بازار را به حال خود بگذارند، به طور یقین بازار فولاد به متعادل خواهد رسید.
شکوری وضعیت نرخ فرآورده های فولادی در بازار استان زنجان را هم متأثر از نرخ های کشوری دانست و فرمود: زمانی که فولادسازان نرخ فرآورده های تولیدی خود را زیاد می کنند ، طبیعتا قیمت فرآورده های  فولادی در سراسر کشور تحت تاثیر این رویه رشدی قرار می‌گیرد و قیمت آهن‌ آلات در همه کشور پیرو همین جریان خواهد بود.

 

برچسب ها:آهن آپ فرآورده های فولادی میلگرد  


منتشر شده در یکشنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۲۷