اثر قیمت ارز بر بازار آهن

به گزارش آهن آپ ، در صورتیکه که بازار در پیچیدگی بین حدس ادامه یا سقوط کم ‌سابقه قیمت ارز یا برگشت آن به نرخ های نجومی قبلی به سر می‌برد.از این جهت نرخ دلار نقدی در صرافی‌ها در همان ساعت‌های نخست روز قبل تقریبا ۶۰۰ تومان در مقایسه به نرخ عصر دیروز بیشتر شد و شاهد افزایش ۹۰۰ تومان دیگر در قیمت دلار نقدی بوده ایم و البته آخرین نرخ دلار دستوری نیز ۲۸ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شده است. 
موضوعی که نمایش میدهد احیانا بانک مرکزی نیز زیاد به دنبال ادامه سقوط بسیار قیمت ارز نیست و می‌خواهد اکنون نرخ ارز را بیشتر از ۲۸ و حتی ۲۹ هزار تومان نگه دارد. البته بعضی کارشناسان نیز اینگونه احتمال میدهند که دولت خود قیمت ارز را کم کرده تا با بیشتر شدن دوباره آن قسمتی از کمبود بودجه بسیار امسالخود را جبران کند.
در نتیجه استقامت بیشتر نوردکاران در مقابل افت نرخ ‌ها شکسته شد و بیشتر تولیدکنندگان میلگرد آجدار، نبشی و ناودانی قانع به افت بسیار قیمت هایشان شدند و البته قسمت بسیاری از تولید کنندگان تیرآهن و محصولات حیطه لوله و پروفیل همچنان به استقامت خود ادامه می‌دهند. در این بین ولی کم نیستند.
تولیدکنندگان میلگردی که با وجود افت بیشتر از ۳ هزار تومانی قیمت ارز در روزهای قبل قانع به کاهش نرخ هایشان نشده‌اند و همچنین در میان تولیدکنندگان کل مقاطع فولادی قسمت مهم از شرکت‌ها مانند میل به برگشت بازار آهن به ریل افزایشی دارند، در صورتی که از فروش محصولاتشان دست کشیده و بی پرده اعلام می‌کنند که به علت کاهش نرخ ها فروش‌هایشان را بسته‌اند..
خبر دیگر از بازار آزاد این که دادن تخفیف‌ های قابل اهمیت به‌ خصوص در بین نوردکارانی که نرخ هایشان را کم آکرده‌ اند، همچون روزهای قبل تداوم دارد و گویا طرف درخواست حقیقی نیز اندک اندک به این بازار برگشته و با افت بیشتر قیمت ها مصرف‌کنندگان حقیقی بیشتری به خرید محصولات فولادی روی خواهند آورد..
برچسبها:آهن آپ میلگرد آجدار، نبشی  ناودانی لوله  پروفیل


منتشر شده در دوشنبه، ۰۵ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۱۳