ادامه افت نرخ ها در بازار آهن

به تحلیل آهن آپ از شرایط بازار آهن، جریان افت قیمت آهن‌آلات در بازار سرعت گرفته است به صورتیکه تااکنون توانسته اندک ترین نرخها دراین یک‌ ماه را به ثبت برساند. انتقال نقدینگی به فولاد در ماه‌های قبل به یک روش رایج تبدیل شده بود که این روند برعکس شد. رابط‌ها و بازرگانان بیشتر قیمت‌های اندکی از تولیدکنندگان را پیشنهاد می‌دهند که در ادبیات این بازار به زیرفروشی معروف است. این روزها بازار آزاد مقاطع طولانی فولادی وارد مرحله افت نرخ شده است به‌صورتی  که انواع میلگرد دوباره به کانال ۹ هزار تومان برگشته که کمترین عدد از ۱۸ تیرماه تابه حال است. در این بین پرکاران بازارآهن در  تهران از زیرفروشی بعضی خرده‌فروشان در مقابل این نرخ‌ها اطلاع می‌دهند و می‌گویند بازرگانانی که به نقدینگی احتیاج دارند برای جذب مشتری در این بازار کساد راضی به زیرفروشی شده‌اند ولی فروشندگان بزرگ‌تر منتظر بازگشت دوباره نرخ‌ها هستند و در وضعیت کنونی نیز درحال واگذاری فروش‌های پیشین خود هستند. 
در این بین تولیدکنندگان مقطع های طولانی فولادی نرخهای کنونی این محصولات را بسیار زیاد می‌دانند و اعتقاد دارند ادامه این جریان نرخی در عرصه مقاطع نه‌ فقط منفعت تولیدکننده را به دنبال ندارد که با از بین رفتن بازار داخلی و صادراتی به تعطیلی پروسه تولید می‌انجامد. در نتیجه توقع می‌رود دولت با کنترل بر ادامه عرضه شمش به افت نرخ تمام شده و مدیریت این بازار کمک کند. 
پرکاران این حیطه درباره بازار مصرف این محصولات ادعا داشتند که دراین هفته‌ها و حتی روزها خریداراصلی مقطع های فولادی تولیدی کشور کسانی هستند که با قصد حفاظت از نقدینگی خود از تاثیرات تورم با جابه جایی آن به محصول به این بازار وارد شده‌اند و بیشتر محصولاتی که از تولیدکننده خریداری می‌شود به منظور انبارها فرستاده می‌شود و از آنجا ‌که درخواست زیادی از طرف قسمت مصرف وجود ندارد، قسمت قابل توجه این کالاها در انبار بازرگانان باقی می‌ماند.
برچسبها:آهن آپ   میلگرد


منتشر شده در پنج شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۷