ادامه رشد قیمت آهن

به گزارش آهن آپ در اخبار بازار آهن  در طی این یک هفته قیمت ارز آزاد در کشور رشد ۵/ ۶ درصدی داشت و از مرز ۳۰ هزار تومان نیز بیشتر شد. این مسئله می‌توانست سیگنالی توانمند در بازار آزاد مقاطع فولادی باشد و قیمت این محصولات را به کانال ۱۳ هزار تومان برساند، با این وجود قیمت هر کیلوگرم میلگرد در بازار تهران در مقایسه با افزایش نرخ و گذر از مرز ۱۳ هزار تومان استقامت کرد.
اگرچه که گذر قیمت ارز از کانال ۳۰ هزار تومان در روز دوشنبه ۲۱ مهر ماه سبب شد قیمت بعضی سایزهای میلگرد نیز به ۱۳ هزار تومان برسد اما این جریان صعودی در این بازار پایدار نشد. در کل در طی هفته قبل باوجود افزایش ۵/ ۶ درصدی قیمت ارز، قیمت هر کیلوگرم میلگرد در بازار آزاد رشدی ۴ درصدی داشت و در نتیجه بعد از هفته‌ها بازار مقاطع آسایشی بیشتر از بازار ارز را تجربه کرد.
کاهشی شدن قیمت افزایش ارز در مقایسه به مقاطع فولادی از طرفی به شروع فصل سرما و بارندگی و سختی مصرف و نگهداری این مقاطع و از سوی دیگر به دوراندیشی نکردن پرکاران بازار به ادامه جریان رشدی در این بازار برمی‌گردد.
همچنین در طی این ماه‌ها از اول امسال جریان قیمت ارز در کشور سیگنال‌ساز مهم بازار آزاد مقاطع فولادی بود، به صورتی که این بازار بی‌ دقت به مقدار درخواست مصرفی وارد مرحله صعودی شد.
در این بین در مقاطعی که قیمت ارز وارد راه افزایشی نرخی می‌شد، نقدینگی بلاتکلیف به بازار کالاها مانند مقاطع فولادی ورود پیدا می‌کرد که همین مسئله نیز افزایش قیمت مقاطع در بازار آزاد را به دنبال داشت و درنتیجه با وجود کسادی مصرفی در بازار مقاطع کشور در طی هفت‌ماه گذشته از امسال، قیمت میلگرد در بازار آزاد از ۲۵ فروردین تا ۲۳ مهر ماه رشدی ۱۱۳ درصدی را تجربه کرد. در همین زمان قیمت ارز آزاد در کشور رشدی ۵/ ۹۵ درصدی داشته است.

برچسبها:آهن آپ  قیمت میلگرد میلگرد


منتشر شده در چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۴۵