ادامه رشد نرخ ها در بازار آهن


در این هفته نیز گزارش های میدانی از بازار آهن، بیانگر موج تازه رشد نرخ ها بی دقت به ناخوشنودی های گفته شده از تمام بازار می باشد به دلیل افت بسیار توانایی خرید مصالح ساختمانی می باشد.از این جهت شاهد رشد صفر تا ۲۰۰ تومانی نرخ میلگرد آجدار، نرخ تیرآهن، نرخ نبشی و ناودانی در بیشتر اصول و گاهی  حتی بعضی حیطه ها مانند قوطی و پروفیل تا ۵۰۰ تومان رشد نرخ در مقابل روزهای قبل می باشیم. البته اکثر از نوردکاران به خصوص تولیدکنندگان قوطی و پروفیل بهتر دانسته اند  درحال حاضر تماشاچی شرایط بازار باشند و از فروش محصولاتشان خودداری کنند
این در صورتی است که در روزهای قبل در خرید و فروش بورس کالا شاهد رقابت شدید بر سر خرید شمش‌های عرضه‌شده بوده ایم که بعضی از طرف فولادسازان قریب ۴۳ درصد بیشتر از نرخ پایه نیز خرید و فروش کردند. به روشی که متوسط نرخ انواع شمش در بورس کالا بدون حساب کردن مالیات در چند روز قبل به ۸۱۰۰ تا ۸۲۰۰ تومان رسید و با یک حساب آسان غیر ممکن نیست که در هفته های آتی قیمت میلگرد آجدار حتی در بورس کالا بسیار بیشتر از ۱۰ هزار تومان نیز برسد، چه برسد به بازار آزاد. 
همچنین این پرکاران اعتقاد دارند رقابت نرخی به وجود آمده برای شمش در بورس کالا از درخواست حقیقی بهره نمی‌گیرد زیرا که  بعضی شرکت‌های مجاز برای خرید شمش قیمتی بیشتر از اندازه توقع در میدان اعلام می‌کنند تا در هر وضعیتی برنده رقابت باشند، بعد از خرید نیز محصول را در خط تولید به کار نمی‌برند و در بازار آزاد به فروش می‌رسانند. در حقیقت این تولیدکننده نماها از زمان پرداخت۱۰ درصد نرخ در زمان معامله و زمان ۳ روزه پرداخت بقیه بها استفاده کرده و محصول را با پرداخت عدد کمی خریداری کرده و در این زمان در بازار آزاد پیش فروش کرده، سپس نرخ معامله را می‌پردازند. در این وضعیت لازم پرداخت ۸۰ درصد نرخ خرید وفروش در روز خرید سبب کوتاه شدن دست این واسطه‌گران از این بازار و برگشت پایداری نسبی در بازار خواهد بود.
برچسبها:نبشی و ناودانی تیرآهن میلگرد آجدار  قوطی و پروفیل


منتشر شده در سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۱۶