استمرار افزایش نرخ ها در بازار آهن و محصولات فولادی

 

بر اساس یررسی های بخش خبر آهن آپ، افزایش قیمت  داد و ستد های داخلی و صادراتی در بازار ترکیه سبب شده تا بازار میلگرد در جهان با هماهنگی غرب آسیا با یک محدووده ی نرخی مثبت مواجه شود و زیاد شدن قیمت در بازار ترکیه نرخ ها را در خیلی از کشورهای منطقه هم  به حرکت درآورده است. همانگونه  که مطلع هستید صنعت فولاد در ترکیه به واردات قراضه ارتباط دارد.

حرکت بهای لیر ترکیه در یک جریان کاهشی، سبب شد که نرخ تمام شده قراضه آهن برای تولیدکنندگان داخلی در این کشور زیاد شود . بعلاوه، برخلاف ناتوانی نسبی درخواست داخلی، نرخ ها همچنان در این بازار رویه ی افزایشی را در پیش می‌گیرند.

در کنار این موضوع، نظاره گرعوض شدن  فصل در بازارهای ترکیه هستیم. در حقیقت با نزدیک‌تر شدن به فصل بهار در غرب آسیا و شمال آفریقا و حتی کشورهای اروپایی، درخواست برای خریدهای صادراتی میلگرد از ترکیه زیاد شد. این رویه کلی، علامت رشد مهمی برای بازار میلگرد در منطقه بحساب آمده و تا حالا این رشد نرخ ها را در بازارهای سنتی صادراتی این دو کشور به دنبال داشته‌است.خلاف این وضعیت را می‌توانیم در بازار میلگرد در شرق آسیا ببینیم. در روزهای گذشته، نرخ میلگرد صادراتی چین افت کرده که این عامل سبب شده که نرخ ها هم در این حیطه جغرافیایی افتی بمانند. وضعیت نرخی میلگرد در بازار داخلی چین شکننده است .برخلاف تزریق خوش‌بینی‌‌های جدید به این بازارها، هنوزهم رویه گسترده رشد نرخ ها  را مشاهده می کنیم.

با این وجود، اخر تعطیلات در چین بعد از پسترش کرونا و البته تعطیلات سال نو چینی سبب شده درخواست میلگرد برای استفاده در زیر ساخت‌های این کشور بخصوص برای شرق چین زیاد شود ، که اگرچه در کنار بیم و امید از بارش ‌های پراکنده در این کشور تاکنون به افزایش نرخ ‌ها به‌ طور پرقدرت ختم نشده‌است. این رویه گرچه به مرور زمان عوض خواهد کرد و با دقت به آرامش نسبی شرایط بعد از کم شدن ترس از تأثیر ویروس کرونا در این کشور، می شود افق این بازار را هم خوب برآورد کرد. این موضوع کمی وقت خواهد برد.

 

برچسبها:آهن آپ  نرخ میلگرد


منتشر شده در چهارشنبه، ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۱۸