اشتغال ۱۰ هزار نفر در معادن استان اصفهان

به گزارش آهن آپ:

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان بیان کرد: بیشتر از هزار و ۳۰۰ مجوز معدنی در استان اصفهان صادر شده است که ۸۵۰ معدن دارای پروانه بهره برداری ،۱۵۰ مجوز برداشت شن و ماسه و۲۰۰ تا ۳۰۰ پروانه اکتشاف و گواهی کشف  صادر شده است.

مدیر کل صنعت معدن و تجارت استان اصفهان با اشاره به اینکه استان اصفهان جایگاه قابل تحسینی را  از نظر معادن در کشورایران از آن خود کرده است بیان کرد: حدود ۵۰ درصد معادن دراین استان قرار گرفته است که در زمینه تولید سنگ های زینتی فعالیت دارند این استان از نظر تولید سنگ گرانیت به عنوان یکی از خوب ترین و بهترین استان محسوب می‌شود.

امیر حسین کمیلی، مدیر کل صنعت معدن و تجارت استان اصفهان در ادامه افزود:

با واگذاری یک سری از اختیارات شورای عالی معادن به شورای معادن استان ها، میزان تردد ها و مکاتبات اداری کاهش پیدا خواهد کرد وامکان تعیین تکلیف پرونده های معادن از نظر تعطیلی، انتزاع، سلب صلاحیت، رفع انتزاع و رفع سلب صلاحیت در استان ها به صورت مطلوب تری انجام خواهد شد.

مدیر کل صنعت معدن و تجارت استان اصفهان با اشاره به درخواست تعطیلی تعدادی از معادن در این استان اظهار کرد: رکود بازار، دلیل اصلی تعطیلی بعضی از معادن استان است و نداشتن سرمایه لازم معدن کاران و نداشتن ماشین آلات مناسب از دیگر دلیل این درخواست تعطیلی معادن است.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی، صنعتی ترین استان کشور بشمار می آید.


منتشر شده در دوشنبه، ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ۱۲:۲۶