افت نرخ میلگرد در بازار آهن

سوالی که این روزها بسیار در بازار آهن پرسیده میشود این است که چه موقعی بهترین زمان برای خرید میلگرد آجدار به نام محصول پر درخواست بازار می باشد اما حقیقت این است که جواب این پرسش وابسته به دوره شما برای انجام ساخت و ساز دارد. میلگرد یکی از مهمترین مقطع های طولانی فولادی است. این محصول که در کنار تیرآهن قسمت مهمی از مصالح فلزی ساختمانی و پروژه های صنعتی را ایجاد میکند، در بازار ایران به شکل عریض در حال تولید است. در حقیقت میلگردهای تولید شده در ایران حداقل در ۴۴ کارخانه شکل می‌گیرد و مقدار این کارخانه‌ها نیز در حال بیشتر شدن است. برخلاف تولید تنوع بسیاری از سایزهای میلگرد در ایران، زمانی امکان دارد شاهد کم بودن این محصول پردرخواست از طرف منابع تامین کننده باشیم. 
دلیل این مسئله می‌تواند عوامل متفاوتی مانند کم بودن غیر دائمی مواد اولیه مانند شمش، صادرات بیشتر از اندازه و یا حتی گاهی محدود کردن عرضه با قصد رشد نرخ باشد. در نتیجه در وضعیتی که سطح عرضه این محصول در بازار ایران کمتر از سطح درخواست قرار بگیرد، نرخ میلگرد اشتیاق به افزایش پیدا می‌کند. در نتیجه اگر فرصت کافی برای تحمل کردن ندارید و باید هر چه زود تر خرید خود را انجام دهید، حداقل یک هفته پیش اخبار بازار آهن و جریان تغییرات نرخ آن را از منابع ارزشمند دنبال کنید.  اما اگر برای خرید پروژه‌های خود فرصت کافی را در نظر گرفته اید بهتر است حداقل از ۳ ماه پیش جریان بازار را در نظر داشته باشید، با این همه در کشور ما که هر روز شاهد اخبار مثبت و منفی پیش بینی نشده و اثرگذاری های عجیب هستیم، توجه این نوع بازرسی ها در  بازار آهن کمتر شده است. 
در رفتاری غیر قابل باور نرخ میلگرد (مانند قیمت میلگرد ذوب آهن در سایز ۳۲) با رسیدن به مرز ۸۰۰۰ تومانی از خود عکس العمل نشان داد و دیروز یعنی شنبه ۷ تیرماه ۹۹ نرخ میلگرد که کمی بیشتر از ۸۰۰۰ تومان شدبا افت تقریبا ۱۰۰ الی ۱۵۰ تومانی روبه رو شد.
برچسبها:میلگرد  تیرآهن


میلگرد


منتشر شده در دوشنبه، ۰۹ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶