افزایش تعداد عناصر اکتشافی طی عملیات در حوزه معادن

به گزارش آهن آپ:

رضا فاطمی امین روز یکشنبه پس از حضور در نشست اقتصادی مجلس شورای اسلامی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اولین قدم در حوزه معدن، اکتشاف است که به ۴ مرحله تقسیم می‌شود. اقدام به عمل مرحله‌های اول و دوم بر عهده‌ی دولت است چراکه پر مخاطره است و بخش خصوصی به آن ورود نمی‌کند. از مهر ماه 1400 پروژه‌ای در این راستا آغاز شد که تا پایان ۱۴۰۳ به اتمام می‌رسد. تمامی مناطق اولویت دار کشور شناسایی خواهند شد، مرحله اولیه این کار از خراسان جنوبی آغاز شده است.

فاطمی امین با بیان اینکه، قبل از این عملیات اکتشاف برای ۲۰ عنصر انجام می‌شد اما اکنون برای ۵۸ عنصر انجام می‌شود، اضافه کرد: این کار داده‌های لازم برای سرمایه‌گذاران را فراهم می‌کند، خوشبختانه با اکتشافی که در استان خراسان جنوبی انجام شد ذخایر قابل قبولی از آهن، طلا و مس کشف شد که  رونق اقتصادی در این استان را به دنبال خواهد داشت.

عضو کابینه سیزدهم درباره مدیریت معادن، ادامه داد: برای رفع مشکل کمبود ماشین آلات اقدامی را از ابتدای سال آغاز کردیم؛ در حوزه ماشین‌آلات معدنی که تولید داخل دارند، هر معدنکار می‌تواند ۵۰ درصد را از تولید داخل و ۵۰ درصد را از واردات تامین کند و ماشین آلاتی که تولید داخل ندارند اجازه واردات دارند، این عمل موجب شد در ۶ ماه نخست امسال به میزان کل سال قبل ماشین آلات تامین شود.


منتشر شده در دوشنبه، ۰۹ آبان ۱۴۰۱ ۱۱:۵۱