افزایش عرضه فلز سرخ به دنبال سیگنال مثبت ارزی در بازار داخل

به گزارش آهن آپ:

ضمن اینکه با ترس از رکود اقتصادی مس در بازار جهانی و ناامیدی از روند مصرف در چین ارزان می‌شود، سیگنال مثبت ارزی در بازار داخل به افزایش معاملات کاتد مس در بورس‌کالای ایران منجر شده است.

شرکت ملی مس در سومین هفته از مهرماه طبق روال معمول، ۴ ‌هزار تن کاتد مس را در بورس‌کالای ایران عرضه کرد. صنایع تکمیلی هم برای کسب سهم از این عرضه، تقاضایی برابر با ۵ ‌هزار و ۱۶۰ تن را در این بازار به ثبت رساندند. این محصول در حالی در بازار بورس‌ کالای ایران با برتری ملموس تقاضا نسبت به عرضه روبه‌روست که ترس از بروز رکود اقتصادی در پی رشد متوالی نرخ بهره از سوی فدرال‌رزرو و اصرار دولت چین بر اجرای سیاست کرونا صفر باعث شده است تا تقاضای جهانی برای مس کاهش یابد.

میزان تقاضای صنایع تکمیلی فعال در کشور از عرضه هفتگی ۴‌هزار تن کاتد مس کمتر است و این موضوع باعث شده است تا به‌طور معمول تقاضایی به‌مراتب کمتر، برای این محصول در بازار بورس‌کالای ایران به ثبت برسد؛ اما در شرایط کنونی سیگنال ارزی باعث شده است تا تقاضا نسبت به عرضه افزایش یابد، به‌‌‌نحوی که برای ۴‌هزار تن کاتد مس عرضه‌شده در بازار فیزیکی بورس‌کالای ایران تقاضایی برابر با ۵‌هزار و ۱۶۰تن به ثبت رسید.


منتشر شده در سه شنبه، ۱۹ مهر ۱۴۰۱ ۱۱:۲۰