افزایش فلزات اساسی در بورس

در طول بازرسی های به انجام شده از اتفاقات اخیر بازار بورس می توان نتیجه گرفت که بازار سرمایه که بعد از دو هفته کاهش، در طول روز های اخیر دوباره به ریل افزایشی ماه‌های اخیر خود برگشته بود، با شتابی زیاد در مدار افزایشی حرکت کرد و در کل روز خوشی را از طی نمود. به روشی که جلوه گر اصلی این بازار در ۱۵ دقیقه نخست  خود در روزهای افزایش دوباره خود با عدد ۳۹ هزار واحدی روبه رو شد و البته در ادامه نیز شتابی کمتر به افزایش خود ادامه داد و کم کم توانست در کل بیشتر از ۶۸ هزار واحد بیشتر شود.
در بخشی دیگر از تالار شیشه‌ای، مشخصه فلزات اساسی از همان اول خرید و فروش ها پس از چند هفته توقف با شتابی زیاد در مدار افزایشی قدم برداشت. به روشی که این شاخص در ۱۵ دقیقه اول خود در یک روز کاری بورس توانست بیشتر از ۴۱ هزار واحد زیاد شود و در ادامه هم با سرعتی آهسته تر ۱۲ هزار واحد دیگر افزایش را به ثبت برساند از این جهت کارشناسان حال و شرایط این بخش از بازار سرمایه نیز برای آینده مطلوب برآورد می کنند.
علامتهای «صنایع پتروشیمی خلیج فارس»، «فولاد مبارکه اصفهان»، «ملی صنایع مس ایران» و «پالایش نفت اصفهان» بیشترین اثر مثبت را روی شاخص کل بورس گذاشتند و بخش پر بازدید ترین علامتهای هر روز بازار بورس می باشند.
در لحظه بسته شدن خرید وفروش امروز بورس تهران در  روز پنجم شهریور ماه امسال در کل شاخص کل بورس با رشد ۶۸ هزار و ۷۲۱ واحدی به عدد یک میلیون و ۷۱۸ هزار و ۷۶۶ واحد رسید. همچنین شاخص کل هم‌ وزن نیز با افزایش ۱۱ هزار و ۹۱ واحدی تا عدد ۴۶۶ هزار و ۹۵۲ واحد زیاد شد. شاخص فلزات اساسی نیز با افزایش ۵۳ هزار و ۸۰ واحدی عدد یک میلیون و ۱۵۷ هزار و ۷۴۴ واحد را نمایش داد.


منتشر شده در دوشنبه، ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۵۴