افزایش قیمت محصولات فولادی

مدیر اتحادیه آهن ‌فروشان استان کرمانشاه با تذکر به افزایش بسیار قیمت محصولات فولادی بعد از اجرای دستورالعمل ساماندهی عرضه و درخواست زنجیره فولاد گفت: با اجرای دستورالعمل تازه، نرخ ها تقریبا دو هزار تومان رشد یافت، اما بازار کرمانشاه همچنان نیمه‌ تعطیل است و اخیرا  فعالیت ویژه ای نداریم؛ چون زمانیکه مشتری در بازار نباشد، افت یا رشد نرخ محصولات اثری بر شرایط کسادی بازار نمی‌گذارد.
او با تذکر به افت نیروی خرید مردم در  این سال ها ادامه داد: در بازار آهن، عرضه و درخواست با یکدیگر هماهنگی ندارد. به صورتی که مصرف‌کنندگان محصولات فولادی به دست کم احتیاج خود در این روزهای سرد زمستانی رسیده‌اند و مقدار خرید و فروش‌ها کمتر شده است و بازار دیگر توان رشد نرخ ها را ندارد؛ ولی از طرفی دیگر، عرضه‌کننده ها بدون دقت به این موضوع، قیمت محصولات خود را همچنان رشد می‌دهند.
به گزارش آهن آپ، قریب به سه هفته از آگهی دستوالعمل تازه دولت برای ساماندهی عرضه و درخواست زنجیره فولاد می‌گذرد و دراین زمان این زنجیره، ناسازگاری ها و پشتیبانی های مختلفی را مقابل به این دستورالعمل اظهار داشته‌اند. در این بین ولی هفته قبل، تشخیص بیموقع نرخ شمش در خرید و فروش بورس کالا طبق دستورالعمل تازه، سبب به وجود آمدن بی نظمی در بازار فولاد کشور شد؛ به روشی که حتی تا انتهای خرید و فروش های روزهای قبل بازار آزاد آهن نیز شاهد افزایش بیشتر از مقدار قیمت مقاطع طویل فولادی و محصولات حیطه لوله و پروفیل به علت زیاد بودن نرخ پایه فولاد در بورس کالا بودیم. 
او همچنین در خصوص دور اندیشی خود از جریان نرخ آهن‌آلات در ماه‌های اخیر نیز گفت : نرخ فولاد، ارتباط مستقیمی با قیمت دلار دارد و اگر نرخ دلار رشد کند، قیمت محصولات فولادی نیز رو به رشد خواهد بود. البته باید دقت داشت در روزهای سرد زمستان، مقدار عرضه و درخواست با یکدیگر سازگاری ندارند، ولی حتما کارخانه‌های بزرگ تولیدکننده فولاد مانند فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان اثر بسیاری بر نرخ محصولات فولادی در بورس کالا و بازار آزاد دارند و حتما افزایش نرخ محصولات این کارخانجات در ماه‌های آتی همچنان بازار آهن را طوفانی نگه خواهد داشت.
برچسبها:لوله  پروفیل  آهن آپ


منتشر شده در پنج شنبه، ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۴۷