افزایش نرخ پس از تعطیلات

بازار فولاد


به گزارش آهن آپ ، باز شدن اصناف آهن ‌آلات و مصنوعات فولادی از اول اردیبهشت‌ ماه و شروع به‌ کار واحدهای تولیدی با رشد درخواست در این قسمت همراه شده است. در طول این چند روز فعالیت بازار فولاد در سال جدید، تا اکنون بازار جریانی آرام همراه با سرگردانی را در پیش گرفته است، هرچند شعله هایی از افزایش نرخها را نیز به صورت نامنظم شاهد هستیم که بیشتر شدن سرگردانی اهالی بازار منجر شده است.

اینکه بازار فولاد ناخواسته و بر پایه اقدام های نرخی چند ماه پیش تمایل به پایداری قیمت را از دست داده و با شعله‌ های نرخی انس گرفته است را باید یک اصول جدید در برآورد رفتار اهالی بازار در نظر گرفت که می‌ تواند به ‌عنوان یک داده تاثیر گذار مورد تحقیق قرار بگیرد. اینکه در ماه‌ های اول سال قبل شاهد یک بازار آرام و کم‌ تغییر بودیم ولی در ماه‌های اخر بازار فولاد به‌ صورت جمعی با آسایش غریبه شده است، باعث شد تا برافروختگی قیمت  نیز به دیگر ویژگی های خرید وفروش در بازار داخلی اضافه شود تا جایی که حتی اعمال نظر درباره قیمت‌ های پیدا شده در بورس‌ کالا نیز به‌ صورت مستقیم نتوانسته بر تغییر غیر قابل پیش ‌بینی بازارها چیره شود.

به گفته پرکاران بازار فولاد، با وجود مدیریت و نظارت نهادهای ناظر بر این بازار و نظارت نرخها از طریق آنها که مجوز افزایش بی اندازه آن را نمی‌ دهد، درخواست به وجود آمده در این قسمت در کنار عرضه نکردن کافی، باعث بالا رفتن قیمت فولاد شده یعنی رشد نرخ شمش بر بازار میلگرد هم اثر گذار بود. این ذهنیت وجود دارد که اکنون با دقت به مشکلات پیش آمده متاثر از شیوع ویروس کرونا، پروژه‌ های صنعتی و شهری به شکل نیمه ‌تعطیل یا تعطیلی کامل درآمده و فعالیت زیادی ندارند.

برچسبها:میلگرد  آهن آپ


منتشر شده در یکشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۱۸