افزایش 15 درصدی تولید محصولات ذوب آهن

محصولات فولادی

مهرداد تولائیان معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن اصفهان با تذکر به اینکه امروز یکی از نقطه های قدرتمند ذوب آهن تولید ریل بوده که سبب منفعت شرکت شده است، گفت: سیاست گذاری و برنامه بلندمدت ذوب آهن این است که بتواند در سبد تولید خود محصولاتی با ارزش افزوده بسیار مثل ریل و محصولات صنعتی مانند فولادهای ۷۰ کروم۲، آرک ها و ریل های معدنی، ورق سازه های را تولید کند. او به گفتن اینکه ذوب آهن به جای محصولات ساختمانی مانند میلگرد و تیرآهن به طرف محصولات صنعتی جلو رفته است، ادامه داد: در طول امسال شرکت ذوب آهن در سبد تولیدات خود پیروز شد سبد محصولات صنعتی خود را از ۷ درصد به ۱۵ درصد رشد دهد و در پی حفظ آن تا انتهای سال هستیم.
 
معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن اصفهان با اصرار بر اینکه در برنامه داریم سال به سال مقدار تولید این محصولات را در سبد خود رشد دهیم تا ارزش افزوده بیشتری به دست آوریم، ادامه داد: با وجودی که در کشور کم بود های های مواد اولیه و انرژی وجود دارد، در کنار کمیت محصولات باید به طرف رشد کیفیت محصولات تولیدی حرکت کنیم. او با گفتن اینکه البته ذوب آهن در حیطه صادرات نیز پرکار است و میان ۴۵ تا ۵۰ درصد محصولات این شرکت صادر می شود، بیان کرد: درباره ریل ولی، با دقت به احتیاج های داخلی، همچنان جو موجود اصرار بر تامین احتیاج ریل داخل دارد تا مجوزی برای واردات ریل به کشور صادر نشود. تولائیان تفسیر کرد: با دقت به اینکه سال جاری آخرین سال پرکار دولت دوازدهم است، بسیار پیگیر پروژه های ریلی است و خوشبختانه فضای خوبی برای تولید ریل در کشور وجود دارد.
او با اشاره به عهده داری موجود در بازار نیز، گفت: تعهدات ذوب آهن در بازار فقط  مخصوص ریل نیست و تیرآهن های سنگین نیز در کارگاه تولید ریل، تولید می شود. معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن اصفهان با گفتن اینکه تقریبا ۸۰ درصد تیرآهن های سنگین کشور از طریق ذوب آهن تولید می شود، گفت: با دقت به این مسئله نمی توان فقط شروع به تولید ریل کرد و مجبوریم مجموعه ای از محصولات را با دقت به سفارشات وعهده داری خود تولید کنیم. او تااصرارکید کرد: اگر ذوب آهن به وضعیتی دست یابد که دیگر احتیاج به تولید تیرآهن سنگین داخل نباشد، می توان تمام زمان خود را به تولید ریل تعلق دهیم. تولائیان با گفتن اینکه بر اساس قراردادهای موجود ماهانه ۱۰ هزار تن تیرآهن سنگین از طریق ذوب آهن تولید می شود، ولی احتیاج های موجود در بازار ماهی ۸ هزار تن است، گفت: با دقت به قرارداد یکساله ذوب آهن در تامین تیرآهن های سنگین، تا ۶ ماهه اول سال آتینیز جریان بازار به همین صورت خواهد بود.

 او در خصوص تفاهم نامه های تازه تولید و فروش ریل از طریق ذوب آهن، بیان کرد: قبلتر نیز دور اندیشی شده بود که قرارگاه خاتم الانبیا تقاضای ریل از ذوب آهن داشته باشد. معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: قرارگاه خاتم الانبیاء تا به حال یک محموله ۱۰ هزار تنی ریل از ذوب آهن دریافت کرده است، ولی قبل از این اعلام کرده بود که تا قریب ۱۰۰ هزار تن به ریل احتیاج دارد، در نتیجه  ذوب آهن با دور اندیشی این مسئله در برنامه های خود، قرار است محموله ۹۰ هزار تنی ریل را تا نیمه اول سال آتی تحویل قرارگاه خاتم النبیاء دهد.
برچسبها:میلگرد و تیرآهن ورق  


منتشر شده در سه شنبه، ۰۴ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۵۵