اهدای لوح تقدیر صادرکننده نمونه کشور به شرکت فولاد خوزستان

به گزارش آهن آپ:

رییس جمهور در مراسم روز ملی صادرات با موضوع «صادرات غیر نفتی، محور توسعه» در رابطه با رشد ۴۰ درصدی صادرات در سال گذشته با وجود تحریم‌‌ها بیان کرد:‌ در سال جاری، این میزان رشد تا به امروز به ۱۳ درصد رسیده است که نشان‌دهنده‌ی عزم فعالان اقتصادی است. به هر میزان که تصمیمات لحظه‌ای کمتر شوند تولید، رشد بیشتری خواهد داشت. حصول رشد اقتصادی در داخل، در گروی صادرات است‌.

در این مراسم که با حضور ۵۷ شرکت صادر کننده برتر انجام شد، از شرکت فولاد خوزستان به عنوان صادر کننده نمونه کشور قدردانی شد. برای تعیین این جایگاه، شاخص هایی همچون سنجش تولید و سرمایه‌گذاری مشترک با طرف‌های خارجی، عمق دانش‌بنیانی، فعالیت در مناطق محروم و کم‌ برخوردار، میزان اشتغال‌زایی، میزان نفوذ در شبکه مصرف بازارهای هدف، سطح پیچیدگی محصول و ارزش افزوده، عضویت در تشکل‌های تخصصی صادراتی، ثبت نشان بین‌المللی و استفاده از نیروی انسانی-مصالح و تجهیزات داخلی در طرح‌های خارج از کشور در نظر گرفته شده بود.

گفتنی است، شرکت فولاد خوزستان در سال ۱۴۰۰ با صادرات دو میلیون تُن فولاد به ۲۱ کشور، یک میلیارد و چهارصد میلیون دلار، معادل ۳ درصد کل ارزآوری کشور را به خود اختصاص داد.


منتشر شده در یکشنبه، ۰۱ آبان ۱۴۰۱ ۱۰:۵۸