اگر انتقادی از وزارت صمت وجود دارد علنی شود

به گزارش آهن آپ:

رضا محتشمی‌پور، معاون معادن و فرآوری وزارت صمت در رابطه با شایستگی وجیه الله جعفری، رئیس هیئت عامل ایمیدرو اظهار کرد: تضاد و دوگانگی در بخش‌های مختلف وزارت صمت، نه به سود کشور است و نه حلال مشکلات است. ایمیدرو از یک طرف به علت بالا بودن حجم کار و گردش مالی، تحت فشار شدید از سمت افراد و دستگاه‌های مختلف است و از طرف دیگر امکان ایجاد پیچیدگی‌های اجرایی در نقاط مختلف وجود دارد لذا باب انتقاد بسته نیست.

وی افزود: در جریان استیضاح شاهد آن بودیم افرادی که بعضا تهمت‌های تندی را به آقای جعفری، رئیس هیئت عامل ایمیدرو نسبت می‌دادند اغلب در عوض انتقاد به عملکرد فنی ایمیدرو، به انتصاب ایشان در دولت متمرکز بودند و کسی که در دولت قبل سمتی داشته نه به معنای ضعف او و نه به معنای عدم سلامت اوست.

معاون وزیر صمت ادامه داد: ممکن است من را بعد از ۶ سال در دولت اصلاحات به علت نگرش‌های سیاسی در دولت قبل از کار برکنار کرده باشند ولی مهندس جعفری عملا فردی سیاسی نیست و حساسیت سیاسی هم روی ایشان نبوده و اتفاقا هر دو ما مدیرانی هستیم که اولین بار در دولت نهم مسئولیت گرفته‌ایم.

محتشمی‌پور گفت: شخصی که از عملکرد ما در وزارت صمت انتقادی دارد اگر این نقد را علنی کند به ما کمک خواهد کرد اما حمله به افراد در عوض انتقاد از عملکرد و ارائه پیشنهاد در بهترین حالت باعث فرصت‌زایی برای انتصابات سیاسی خواهد شد.


منتشر شده در پنج شنبه، ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ۱۲:۱۰