بازارآهن تاثیر پذیر از انتخابات آینده

تغییرات بازار ارز سبب سرگردانی پرکاران بازار فولاد مثل بقیه پرکاران اقتصادی کشور شده است همچنین به دلیل عدم درخواست در بازار آهن قیمت ها پایدار اعلام می شود. نوردکاران برعکس تابستان و پاییز به علت تغییرات بسیار ارزی نرخ هایشان را به حالت لحظه ای رشد می دادند ولی با دقت به جریان افزایشی روز قبل قیمت ارز اثر مهمی روی بازار فولاد نگذاشته و بسیاری از نرخ ها در حیطه های مختلف پایدار و یا با افت همراه بود. 
ولی فعالیت های روزهای قبل برای رشد قیمت با وجود افت کردن محدودیت های صادراتی سنگ آهن و حدس کم بودن مواد اولیه تولید فولاد به صورت کلی به فراموشی سپرده شده است و همچنین فاز تازه ای از بی نظمی در بازار ارز با دقت به رشد ناسازگاری های داخلی در میان جناح راست و چپ سیاسی کشوردرآغاز انتخابات ریاست جمهوری با حدس بسیار مردود شدن کلیات لایحه بودجه در صحن علنی مجلس در وسط های هفته آتی را دامن زد.
در این حالت نمی توان زیاد به افت قیمت ارز خوش بین بود و میتوان گفت اگر حدسیات پرکاران بازار از افت قیمت ارز تعبیر نشود با رشد درخواست در ماه های آتی مواجه خواهیم شد که می تواند سبب به وجود آمدن موج تازه ای از رشد نرخ ها در بازار آهن شود. البته با دقت به بی نظمی های کنونی بازار ارز بعضی تولید کنندگان محصولات فولادی متفاوت از اعلام نرخ های روزانه خود جلوگیری می کنند که میتوان این مسئله را در حیطه نبشی و ناودانی در روز قبل شاهد بود. 
ولی بر اساس نرخ های اعلام شده درب کارخانه نوردکاران فولادی در روز قبل، پایداری نسبی را در بسیاری از نرخ های اعلام شده انواع میلگرد آجدار در بازار آزاد مشاهده کردیم ولی بعضی از تولیدکنندگان این محصول نرخ های خود را ۱۰۰ تا ۲۵۰ تومان افت دادند. و با دقت به نرخ های اعلام شده رنج نرخی میلگرد آجدار، نیز در کانال ۱۲٫۲ تا ۱۳٫۱ هزار تومان قرار گرفته است.
و همچنین در روز قبل بیشتر تولیدکنندگان محصولات حیطه نبشی و ناودانی نیز نوسان زیادی در نرخ های خود اعمال نکردند و همچنین در حیطه تیرآهن نیزدر نرخ های گفته شده محصولات تولیدکنندگان متفاوت پایداری نسبی دیده می شد.والبته انبار های تهران پایداری نسبی و افت ۴۰ هزار تومانی را در قیمت سایزهای پر مصرف تیرآهن ذوبی در بازار آزاد اعمال کردند.
در روز قبل ولی بیشتر تولیدکنندگان محصولات حیطه لوله و پروفیل شروع به افت ۱۰۰ تا ۳۰۰ و بعضا ۵۰۰ تومانی قیمت سایزهای مختلف محصولات خود کرده‌اند و البته برخی هم پایداری نسبی هم در نرخ محصولات این حیطه مشاهده شد؛ رنج نرخی پروفیل با ضخامت ۲ نیز وابسته به ورق استفاده ‌شده و شرکت تولیدکننده در کانال ۲۱٫۳ تا ۲۲٫۴ هزار تومان قرار گرفت.
برچسبها:میلگرد آجدار تیرآهن نبشی  ناودانی لوله  پروفیل


منتشر شده در چهارشنبه، ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۸:۵۳