بازار آهن تحت تأثیر گسترش ویروس کرونا در چین

طبق یررسی های بخش خبر آهن آپ ، در پی بازار آهن تحت تأثیر ویروس کرونا ، اصلی تریت علت افزایش نرخ ها  در بازار سنگ‌آهن را می شود کاهش توزیع  این محصول بدست کشور برزیل دانست. برزیل دراین  وضعیت ، حجم توزیع خود را کم کرده  که توقع بهتر شدن درخواست در ماه‌های آتی مخصوصاً پس از سال جدید در بازار داخلی کشور ما تقویت شده‌است.بازار جهانی فولاد با کاهش قیمت همراه شده و دیگر بازارهای موازی و غیرموازی با آن هم ازوضعیت مناسبی بهره مند نیستند. همین موضوع امکان گمان عملکرد افزایش درخواست  فولاد در آینده نزدیک را با پیچیدگی  همراه می‌سازد، اما در هر صورت نرخ ها در بازار سنگ‌آهن صعودی است و قادر است یک  آمار مثبت برای تمام بازار فولاد در جهان حساب بیاید.

در همین راستا بارش‌های زیاد فصلی در برزیل باعث امکان افت میزان تولید سنگ‌آهن در این کشور شده‌است. این مسئله در حالی رخ داده  که هفته اول ماه مارس نظاره گر کاهش  جدی میزان توزیع شرکت‌های تولیدکننده این محصول در برزیل بودیم. سفر شی‌جین‌پینگ، رئیس‌جمهور چین به ووهان نیز اخطار مهمی برای بازارهای جهانی بود که بیان میکرد اما و اگرهای گسترش ویروس کرونا در این کشور متعادل شده و می شود به روزهای بهتری در این بازار خوش‌بین بود. بعلاوه، رئیس‌جمهور این کشور از تزریق منبع های مالی برای نیروبخشیدن اقتصاد چین در آینده نزدیک اططلاع داد، آن هم در وضعیتی که تا حالا دولت در تزریق نقدینگی به بازار سهام چین درییغ نکرده است. این در صورتی است که درخواست های حقیقی فولاد و سنگ‌آهن در بازار داخلی چین در هفته‌ها و ماه‌های گذشته با کاهش زیاد و  جدی موتاجه شده بود که برگشت همین درخواست در بازار داخلی این کشور می‌تواند محرک مهمی برای بازار فولاد باشد که تا حال بیشتر از همه  بازار سنگ‌آهن از آن بهره برده‌است.

براساس  تجربه‌های اخیر، بازار آهن تحت تأثیر ویروس کرونا ، در قدم  اول بیشترین اثر را بر بازار میلگرد چین و به پیروی از  آن بر بازار آهن دیگر کشورها خواهد داشت.

 

برچسبها:آهن آپ


منتشر شده در یکشنبه، ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۲۲