بازار آهن در تاثیر تحریم

به گزارش آهن آپ ، رضا رحمانی وزیر صمت در گفته های اخیر خود ادعا داشت که برخورد سختی در انتظار برهم‌ زنندگان توازن بازار می باشد و بر اساس قوانین با آن ها برخورد می شود. او هم چنین گفت که وضعیت اکنون بازار با جنگ اقتصادی تمام‌عیار روبه رو می باشد و یکی از اقتضا کننده های زمان همراهی و همکاری همه عامل های اثر گذار برای حل مانع های موجود در  بازار است. البته کشور اکنون در تامین بسیاری از ضرورت های کالایی مورد نیاز خود بی نیاز می باشد.

او ادامه داد: در قسمتهای مختلف، به‌ خصوص در حیطه تولید، تشکل‌ها و پرکاران قسمت خصوصی قدم های خوبی برداشته اند و لازم است بقیه گنجایش‌های موجود در این زمینه، مانند  قسمت تعاونی‌ها نیز در تامین و پخش مورد توجه قرار گیرند. باید تمام سعی خود را به کار گیریم تا کامیابی های موجود در حیطه ‌های گوناگون صنعتی، معدنی و تجاری کشور محافظت شود.

البته همانطور که می دانیم بعضی از آثار تحریم‌ها منحصرا روانی بوده و با اطلاع‌رسانی به هنگام و جذب مشارکت مردم می‌توان به راحتی از آن‌ها گذر کرد در این بین وجود بعضی میانجی گری‌های غیرقانونی درباره برخی از ضرورت های کالایی و مواد اولیه به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و حتماً با متخلفان بدون کوچک‌ترین شازشی باید برخورد شود. و تا جایی که می‌توانیم باید حقوق مصرف کنندگان را در نظر بگیریم. رحمانی با اشاره به گزارش های ارائه شده از جریان تولیدات خودرویی کشور گفت: اعمال انجام شده در قسمت خودروسازی کشور بیانگر بهتر شدن جریان تولید ورق و بقیه مواد اولیه مورد نیاز می باشد و با اصلاحاتی که در حال انجام است این صنعت وضعیت مطلوب تری را نیز تجربه خواهد نمود.

حال باید منتظر ماند و دید که بازار پس از گذر از مرحله جدید تحریم ها و دشوار شدن زمینه در بازارآهن و فولاد چگونه رفتار خواهد نمود.

برچسبها: آهن آپ  ورق 

بازار آهن در تحریم


منتشر شده در سه شنبه، ۲۴ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۱۹