بازار آهن در روز گذشته

بازار آهن

نرخ دلار در روز قبل وارد روند افزایشی شد که با دقت به کاهش قیمت دلار در روزهای قبل قیمت محصولات حیطه لوله و پروفیل در روز قبل کاهش بسیاری را تجربه کردند. در صبح روز قبل قیمت دلار نقدی در بازار آزاد را با افت ۲۵۰ تومان مشاهده کردیم که با پس از سه ساعت این قیمت ثابت و حتی افزایش ۹۰۰ تومانی را نیز تجربه کرد.  تغییرات قیمت ارز نشان می دهد با وجود اینکه مردم و دولت امیدوار به افت قیمت ارز در آستانه تحلیف رئیس جمهور منتخب آمریکا هستند ، دلار برای کاهش بیشتر راه سختی را پیشرو دارد. دور اندیشی ها بیانگر از این است که تا معین شدن وضعیت مذاکرات آینده ایران و آمریکا قیمت دلار در کانال ۲۱ تا ۲۲ هزار تومان تغییر کند.
در این میان قیمت مقاطع طویل فولادی همچنان جریان کاهشی را طی می کند و با دقت به جریان افزایشی روز قبل قیمت دلار بعضی تولیدکنندگان محصولاتی مانند میلگرد و یا انواع نبشی و ناودانی برای دومین بار با افت ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان اعلام نرخ کردند.همچنین در روز قبل تنها تقریبا ۰/۳ درصد شمش‌های بلوم عرضه‌ شده در بورس کالا خرید و فروش شد وامروز هم که نرخ پایه میلگرد و دیگر محصولات فولادی تقریبا ۱۵۰۰ بیشتر از قیمت های میانگین کف بازار اعلام شده است، قطعا خرید وفروش  مقاطع طویل مثل خرید وفروش روز قبل شمش بدون مشتری خواهد ماند. 
در هر حالت نرخ  های اعلامی روز قبل درب کارخانه نوردکاران فولادی به این صورت بود که میلگرد آجدار به جریان کاهشی خود ادامه داد و انواع میلگرد آجدار افت ۵۰ تا ۳۰۰ و حتی ۵۰۰ تا ۷۰۰ تومان را اعلام کردند و همچنین تعداد بسیار کمی از تولیدکنندگان قیمت محصولات خود را پایدار نگه داشتند که میتوان گفت رنج نرخی اعلام شده میلگرد در روز قبل میان ۱۲۰۰۰ تا ۱۲۸۰۰ تومان بود.همچنین تیرآهن نیز روند نزولی خود را حفظ کرد که فولاد ظفر بناب کاهش ۱۰۰ تومان را اعلام کرد و با توجه به قیمت های اعلام شده انبارهای های تهران شاهد افت ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان هر شاخه از سایزهای پر مصرف تیرآهن ذوب آهن اصفهان و افت ۵۰ هزار تومانی نرخ هر شاخه از تیرآهن ۲۰ آریان فولاد بودیم.
میتوان گفت هیچکدام از تولیدکنندگان محصولات نبشی و ناودانی نرخ های خود را پایدار نگه نداشته و جریان کاهشی را ادامه دادند که با دقت به نرخ های اعلامی قیمت محصولاتشان را ۱۵۰ تا ۴۰۰ و حتی ۶۰۰ تا ۸۰۰ تومان افت دادند. در حیطه لوله و پروفیل نیز شاهد افت نرخ محصولات با سرعت تند بودیم که تقریبا افت نرخ های اعلامی۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان بود و البته برخی افت ملایم ۱۰۰ تومانی در قیمت شرکت‌هایی که در روزهای قبل نرخ محصولاتشان را به مقدار زیادی کمتر کرده بودند، ملاحظه می‌شد.
برچسبها:نبشی  ناودانی  میلگرد  تیرآهن   ذوب آهن  میلگرد آجدار  تیرآهن لوله و پروفیل


منتشر شده در پنج شنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۱۷