بازار آهن طعمه نابسامانی


به گزارش آهن آپ ، در چند هفته گذشته بازارآهن و فولاد گریبانگیر تغییرات نرخی بسیاری بوده است و عدم در خواست در این بازارها باعث بی نظمی نرخی شده است در این رابطه رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با تاکید بر اینکه نرخ گذاری در بازار آهن گرفتار بی نظمی است اعلام کرد : نمی دانیم برطبق کدام دلیل و یا شیوه نامه نرخ در بازار یک باره رشد پیدا می‌کند. 
آنگونه که در مدت چند هفته گذشته نظاره گر مشکلات نرخی در بازار آهن به علل گوناونی بودیم که در بعضی از روزها با سیگنال های افتی قیمت دلار این بازار با ثبات نرخی همراه بود اما با رشد قیمت دلار با موج گرانی نرخ انواع آهن آلات در این بازار مواجه بودیم.که همین مسئله باعث شده که فروشندگان آهن آلات از این بیی نظمی شاکی باشند و خواستار نرخ گذاری نظامند در بازار آهن و فولاد شوند. 
همینطور فروشندگان آهن براین باورند که نرخ گذاری در این بازار هیچ معیاری نداشته و همین امر باعث بی نظمی در نرخ گذاری و بلاتکلیفی آنان شده است و نمی دانند بر اساس کدام دلیل نرخ ها افت و یا رشد می یابد. همین مسئله اثر خود را در خرید و فروش گذاشته و سبب افت شدیدی که هم اکنون در بازار می بینیم می شود.
حمیدرضا رستگار به عنوان رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با بیان اینکه گرانی مسکن رکود بازار فروش آهن را بیشتر کرده است، گفت: به دلیل افت ساخت وساز نرخ مسکن هم رشد چشم گیری داشته و به همین دلیل با دقت به افت قدرت خرید مردم بازار آهن هم با افت مواجه شده است.
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با بیان گله مندی خود از اینکه بازار آهن افزون بر این که تحت تاثیر قیمت ارزاست گفت : ما بارها در قالب نامه بیان کردیم که پخش آهن و فولاد در بازار مسئله دارد و حتی ایراداتی به شیوه نامه دولت در قسمت فولاد را هم مطرح کرده ایم ولی متاسفانه مورد توجه قرار نگرفت و موثر نبوده است. 
حمید رضا رستگار با تاکید بر اینکه ما به عنوان نهاد رسیدگی به کارکرد پخش توزیع کنندگان نمی دانیم سرپرستان چه نسخه ای برای بازار آهن و فولاد به کار گرفته اند، فرمود: به چه دلیل هر کیلو میلگرد در بازار یک دفعه ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان می شود این در صورتی است که همین کالا هفته قبل ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان بوده است به باور ما نظام پخش مشکل دارد و همین موضوع موجب شده تا مصرف کنندگان در خرید فرآورده های لازم خود با نرخ ههای مطلئبی مواجه نباشند. وی اضافه: نمی دانیم کشف نرخ در بورس برطبق چه مکانیسمی صورت می گیرد می شود کارکرد بورس برای ما واضح نیست. اگر پخش درست صورت گیرد به طور حتم بازار با چنین مشکلات نرخی مواجه نخواهد شد.

 

برچسب ها: آهن آپ  میلگرد


منتشر شده در پنج شنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۲۸