بازار در حباب امیدواری

به گفته آهن آپ در  پیش گویی ها بیانگر آن است که در روزهای آتی شاهد آسایش نسبی از نرخ دلارهستیم زیرا که مجددا دلار به قیمت سابق خود برگشته است. با کمتر شدن حباب نرخی محصولات فولادی کم شدن قیمت آن در بازار آهن همچنان دوام دارد. جریانی که با آغاز این ماه شروع  شد و همراه با تغییرات زیادی باعث کاهش ۱۵ الی ۲۰ درصدی نرخ فولاد در برابر ماه های قبلی شد.کارشناسان اعتقاد دارند که بر اصل قیمت جهانی میلگرد و شمش، همچنان ۱۰درصد حباب  در بازار وجود دارد و فراشی برای امیدواری به افت نرخ ۸۰۰ تا ۱۰۰۰تومانی میلگرد در روزهای آینده را  مهیا می کند، وابسته براینکه دلالان در جریان بازار مداخله نکنند و برابری بین عرضه و درخواست را از بین نبرند.
اکنون طبق آخرین اطلاعات پخش شده  از نرخ میلگرد آجدار شاهد افت۲۰۰ الی ۴۰۰ تومانی در مقابل هرکیلو  در بازار آزاد می باشیم نکته قابل اهمیت این است که بعضی از تولیدکنندگان همچنان نرخ هایشان را تقریبا پایدار نگه داشته و نوساناتی بسیار کم در آن ها اجرا کرده اند.
بنابراین  نرخ بیشتر محصولات نبشی و ناودانی در دیروز نیز حدودا ثابت باقی ماند. نرخ انواع تیرآهن برطبق کیلو نیز بدون تغییر بوده و کمی با افت نرخ روبه رو شده است. در حیطه  نرخ بیشتر محصولات پروفیل و قوطی هم ۱۰۰تا۲۰۰تومان افت را طی نمودند. 
این رویداد ها موقعی اتفاق افتادند که رئیس جمهور شخصی از بدنه وزارت صمت را به مسئول این وزارتخانه تعیین کردند. که با دقت به سابقه ها و تجربه های این فرد  در حیطه زنجیره فولاد و معاونت معدنی ممکن است بازار فولاد دستخوش نوسانات شود.اگر پرکاران واقعی در این حیطه قوانین ازقبل مشخص شده برای مدیریت بازار را به خوبی اجرا و از سیاست های آزمون و خطا  خودداری نمایند و مقدور به مدیریت برابری بین عرضه و صادرات باشند،همچنان می توانند  نفع را به روش منصفانه بین افراد زنجیره فولاد پخش کنند و دست دلالانی که از وضعیت بازار سوءاستفاده می کنند را از بازار جدا کنند.
برچسبها:آهن آپ میلگرد  نبشی  ناودانی پروفیل و قوطی  تیرآهن  نرخ میلگرد آجدار


منتشر شده در سه شنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۵۷