بازار ورق در این هفته

به گزارش آهن آپ از شرایط بازار آهن، نرخورق گرم ضخامت ۲ میلیمتر روز شنبه  در اصفهان ۹۷۰۰۰ ریال و در اهواز ۹۳۰۰۰ ریال بود که تا پایان همان هفته در اصفهان ۱۰۰۰۰۰ ریال و در اهواز به ۹۵۰۰۰ ریال رسید . ورق های مبارکه ضخامت ۳ تا ۱۵ میلیمتر روز شنبه اطلاع داده نمی شد و بازار در انتظار بورس بود اما میانگین نرخ که ۹۵۸۷۵ ریال بود تا سه شنبه به ۹۶۹۲۵ ریال رسید. بر برعکس مبارکه ورق های اکسین با افت محدود نرخ مواجه شد و از ۱۱۷۵۰۰ ریال شنبه به ۱۱۵۹۳۸ ریال در سه شنبه رسید. ورق های کاویان با نرخ ثابت مواجه بود. گویا با تغییراتی که در کاویان رخ داده در ماه های آتی شاهد تغییرات مثبت زیادی در این کارخانه خواهیم بود. 
هفته پیش یکی از مسئولان وزارت صمت خب داد که کسانی که اسلب خریداری کرده اند باید ورق آن را در بورس عرضه کنند که به این جهت باید در انتظار تغییراتی را در بازار بود. با بهتر شدن نرخ اسلب در خارج و جریان افزایشی نرخ آن طبیعتا نرخ ورق در بازار در عرصه کنونی ادامه نخواهد یافت. ورق سرد که روز شنبه ۱۶۷۵۹۱ ریال نرخ داشت تا سه شنبه به ۱۶۹۱۳۶ ریال رسید. تغییر نکردن نرخ ورق سرد در بورس هر چند که مچینگ بود سبب آسایش نسبی بازار شد.
ورق گالوانیزه با رشد نرخ مواجه شد. کم رنگ بودن عرضه کارخانه هفت الماس در این رشد نرخ بی اثر نبود به همین علت متوسط نرخ از ۱۴۶۵۶۴ ریال تا سه شنبه به ۱۵۵۹۸۱ ریال رسید البته بیشتر شدن نرخ ارز و اثر آن در نرخ روی هم علت دیگر این تغییر نرخ بود. البته تغییرات نرخ ورق در آغاز این هفته نیز آشکار بوده است از این جهت کارشناسان توقع افت قیمت در این بازار را کاری غیر ممکن می دانند زیرا جریان افزایش قیمت ارز و بقیه عوامل اثر گذار در نرخ آهن آلات نه فقط افت نکرده بلکه اشتیاق جریان افزایشی آنها نیز بیشتر شده است.

برچسبها:آهن آپ ورق گالوانیزه ورق

بازار ورق


منتشر شده در دوشنبه، ۰۲ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۴۸