بازرسی روند نرخ آهن

روز قبل با وجود اینکه شاهد کاهشی بودن قیمت ارز بودیم و در ساعاتی از روز با ۲۰۰ تومان افت، قیمت ارز به عدد ۲۳ هزار و ۱۰۰ تومان رسیده بود، ولی در بازار مقاطع فولادی با رشد محدود نرخ ها روبه رو شدیم. بررسی نرخ های جهانی نیز بیانگر آن است که کاهشی بودن نرخ ها از حیطه  سنگ آهن به بقیه حیطه ها نیز رسیده است و آمارهای منتشر شده از طرف متال بولتن نشان دهنده افت ۱۴ دلاری بیلت CIS دریای سیاه و رسیدن آن به عدد ۶۹۹ دلار بر اساس هر تن می باشد. از طرف دیگر درخواست در بازار نیز همچنان دیده نمی شود اما مسئله ای که عرصه رشد نرخ مقاطع را مهیا کرده است، رشد سه درصدی قیمت شمش در بورس کالا می باشد.
طبق آمارهای منتشر شده، فاصله میان نرخ شمش و نرخ صادراتی به چیزی تقریبا ۱۰ درصد رسیده است، ولی در این بین تولیدکنندگان بدون در نظر گرفتن وضعیت بازار بازار و همچنین روند افتی نرخ های جهانی و به این علت که به واسطه رعایت کف عرضه مجوز صادرات دریافت می کنند، به اعلام قیمت پایه شمش در نزدیکی سقف دامنه اقدام می کنند. بر همین طبق و با دقت به مطالب گفته شده، در بازار آهن شاهد رشد نرخ ها و حتی اعلامی دوم یا سوم نرخ از طرف مبادی فروش و اقدام به رشد نرخ در حیطه های متفاوت بودیم.
نرخ میلگرد روز قبل از طرف تولیدکنندگان این محصول با ۵۰ الی ۳۵۰ تومان افت اعلام شد و تعداد کم نیز بدون نوسان نرخ های خود را اعلام کردند. برعکس هفته های اخیر که میلگرد راد همدان پیشتاز نرخ میلگرد بود، ولی این روزها شرکت فولاد گلستان نرخ میلگرد آجدار سایز ۱۴ خود را با قیمت ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرده است. 
در بازار نبشی و ناودانی، بعضی از تولیدکنندگان این بخش به اعلام قیمت دوم و سوم اقدام کردند و به این واسطه قیمت نبشی حدود ۱۰۰ الی ۳۵۰ تومان افزایش یافت.لازم به ذکر است که قیمت سپری و قیمت ناودانی نیز روز گذشته روندی صعودی را تجربه کردند. سپری چیزی حدود ۴۰۰ تومان و ناودانی نیز حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ تومان افزایش قیمت داشتند.
همانند بقیه حیطه ها در بازار تیرآهن نیز قیمت تیرآهن با رشد روبه رو بود، به صورتی که در قسمت تیرآهن کیلویی نرخ ها تقریبا ۳۰۰ الی ۴۰۰ تومان رشد کرد و نرخ تیرآهن شاخه ای نیز در سایزهای پرفروش با رشد تقریبا ۴۰ الی ۸۰ هزارتومانی روبه رو شده و در دیگر سایزها این رشد نرخ تقریبا ۸۰ الی ۲۵۰ هزارتومان بود.
در بازار لوله و پروفیل جو نسبتا آرامی برقرار بود، به این گونه که نرخ پروفیل از طرف مبادی فروش این حیطه با افت ۱۰۰ الی ۲۰۰ تومانی همراه با ثبات اعلام و روانه بازار شد. بعضی هم نرخ های محصولات خود در این قسمت را اعلام نکردند.
نرخ لوله داربستی نیز مانند پروفیل از طرف تولیدکننگان این محصول با افت ۱۰۰ الی ۲۰۰ تومان اعلام شد، در قسمت لوله درزدار شاهد ثبات نرخ لوله درزدار روکار و توکار کارخانه سپاهان بودیم. همچنین در قسمت لوله های مانیسمان وارداتی نرخ ها بدون نوسان و ثابت از طرف مبادی فروش اعلام و روانه بازار شدند.
برچسبها:میلگرد  میلگرد آجدار لوله  پروفیل  لوله داربستی


منتشر شده در پنج شنبه، ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳