بازرسی مسئله های مقاطع بلند

مقاطع فولادی

برطبق گزارش تحلیل گران آهن آپ درباره شرایط بازار آهن، یکی از مسئله های مهم حیطه آهن و فولاد اکنون، استقامت فولادی ها برای عرضه محصولات در بورس کالا و رعایت کف عرضه می توان دانست. از ۶۰ درصد عرضه ای که قرار بود از طریق فولاد سازان در بورس کالا انجام شود تنها ۳۰ درصد صورت انجام شده است.

به گفته  عضو انجمن صنایع و معادن و کانون صنعت،‌ یکی از مهم‌ ترین مسئله هایی که اکنون بازار آهن و فولاد با آن روبه رو ‌است عرضه ۶۰ درصد شمش در بورس کالا است که با استقامت تولید کنندگان محصولات فولادی همگام بوده است. از این جهت در صورت رعایت کف عرضه، بیشتر موضوعات صنایع پایین‌ دستی فولاد حل شده و نورد کاران می ‌توانند با مهیا سازی مواد اولیه و افزایش تولیداتشان از این عرضه برخوردار شوند.

کارمند انجمن صنایع و معدن ها مجلس شورای اسلامی بیان کرد، به افت عرضه اندک تر از ۶۰ درصد فولاد سازان اشاره کرد و در تداوم بازرسی ها متاثر از آن است که شرکت های فولادی فقط نصف از پذیرفتاری های خود را برای عرضه در بازار بورس انجام داده اند و این در صورتی است که فولاد سازان تولیدات خود را به بازار داخلی ۵۰۰ دلار و به بازار خارجی ۳۸۰ دلار به فروش می‌ رسانند.

حتی بازارهای صادراتی محصولات پایین‌ دستی به‌ خصوص نورد درگیر مسئله شده است زیرا که زمانیکه محصولات فولادی در بازار داخلی گران‌ تر از خارج فروخته شود صادرات نفع نخواهد داشت و دید همچشمی به خود نمی‌ گیرد. در این بین نورد کاران درگیر موضوعات جدی می‌ شوند،  نورد کاران نه‌ تنها در تأمین مواد اولیه خود درگیر موضوع جدی شدند بساکه  در حال از بین بردن بازارهای رقابتی نیز می باشند.
برچسبها:آهن آپ 


منتشر شده در شنبه، ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۴۹