بررسی روند بازار آهن آلات در آینده

آهن آلات

طبق یررسی بخش خبر آهن آپ،مطالعه متخصصان از رویه بازار در طول هفته کنونی اینگونه بیان می کند که اگر در داد و ستدهای شمش در روز چهارشنبه همین هفته تحرک و نوسان ویژه ای صورت نگیرد و بازار با همین رویه برای شمش به جلو حرکت کند، با متعادل سازی قیمت اصل توزیع میلگرد آجدار در حدود نرخ 4950 تومان در بورس کالا روبرو خواهیم شد. همچنین در هفته آینده به احتمال زیاد، در خواست های معقول در بازار نمایان خواهد شد. به همین صورت، نقش کمی از این محصول در حدود 50 تا 60 هزار تن میلگرد آجدار بلاتکلیف در بازار بورس کالا آشکار خواهد شد. با دقت به رویه پایدار قیمت صادراتی فروش میلگرد آجدار در بازارچه‌های مرزی و افت قیمت ارز نیمایی در طول دو تا سه هفته پیش تا کنون، نرخ میلگرد آجدار نزدیک 5 هزار تومان در بازار داخلی مماس با قیمت صادراتی شده‌است.

توقع داریم که در هفته آتی در صورت رویداد پسروی های غیرقابل تشخیص قیمت های صادراتی فولاد، بازار داخلی مقداری به جنب و جوش بیفتد. اگر در روز چهارشنبه بعضی فعالیت های آشکار نشده فولادی‌ها به سمت زیاد شدن قیمت رقابتی شمش اتفاق بیفتد ، با ادامه ثبات و زیاد شدن فاصله میان درخواست و توزیع های برش های فولادی در بورس کالا روبرو خواهیم شد. سرانجام این رویه که به وسیله انعقاد نقدینگی در بخش نورد به خاطر نفروختن فرآورده های تولید آن‌ها در بورس کالا اتفاق افتاده، نهایتاً کم شدن توان خرید شمش نوردی‌ها و کاهش آشکار قیمت رقابتی شمش در بورس کالا می‌باشد.

در این چند روز مسائل دیگری هم در بازار آهن دیده می شود. که یکی از اصلی ترین این مسائل، محدودیت در بخش ورق می‌باشد. به خاطر همین، جمعی از افراد سعی می کنند تا با بکارگیری راه‌حلی بتوانند شمش لازم خود برای تولید ورق و یا همان تختال را از طریق فولادسازان بزرگ مثل فولاد مبارکه به روش نقدی یا نسیه تأمین کنند. بعد از آن هم، تختال را به شکل دستمزدی در دسترس تولیدکنندگان میانی ورق که اینک با چالش نقدینگی و مواد اولیه درحال زور آزمایی هستند ، قرار دهند.

برچسبها:آهن آپ  میلگرد آجدار نرخ میلگرد آجدار ورق


منتشر شده در سه شنبه، ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۴۹