بهره برداری از معادن زیر نظر سازمان محیط زیست

به گزارش آهن آپ:

علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی محیط‌زیست در پاسخ به این پرسش که آیا انتقال آب خلیج‌فارس مورد تایید سازمان محیط‌زیست است یا نه، گفت: مساله‌ی «انتقال آب» درون حوضه کشوری همیشه مورد انتقاد ما بود اما کشور در شرایطی قرار دارد که انتقال آب از منابع اقیانوسی و دریایی باید انجام شود. هم اکنون بحث انتقال آب از خلیج‌فارس و دریای‌عمان به داخل کشور به‌‌‌خصوص به سیستان‌وبلوچستان، خراسان رضوی و تا حدودی خراسان جنوبی وجود دارد.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست با تاکید بر اینکه انتقال آب، بیشتر از دریای‌عمان انجام خواهد شد، گفت: آب عمان نسبت به خلیج‌فارس کیفیت بهتری دارد و این باعث کاهش هزینه‌‌‌ها ‌‌‌می‌‌‌شود. در حال حاضر عملیات بازسازی و نوسازی در بخش‌‌‌های مختلف صنایع صنایع پتروپالایشی جهت کاهش آلایندگی‌‌‌های محیط‌زیستی آغاز شده است. همچنین عملیاتی در راستای بازچرخانی پساب‌‌‌ها انجام شده تا از آب بدین ترتیب فشار بر آب‌‌‌های سطحی و زیرزمینی کم شود.

سلاجقه درباره موضوع واگذاری ۵هزار معدن متروکه توسط وزارت صمت گفت: با وزیر صمت مکاتباتی انجام گرفته و با معادنی که در مناطق حفاظت‌شده هستند کاملا قانونی برخورد می‌‌‌کنیم و معادنی که خارج از این مناطق هستند و آلایندگی تولید می‌کنند پیگیری می‌‌‌کنیم. البته قرار بر این است که اسامی دقیق ۵هزار معدنی که قرار است واگذار شوند به سازمان محیط‌زیست اعلام شود تا آمادگی‌های لازم در زمینه حفظ محیط‌زیست صورت گیرد.


منتشر شده در دوشنبه، ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ۰۹:۱۱