به اوج رسیدن بازده کیفیت محصولات قلع اندود فولاد مبارکه

به گزارش آهن آپ:

رئیس کنترل کیفی نورد سرد فولاد مبارکه اظهار کرد: ورق قلع‌اندود به دلیل داشتن خواصی نظیر غیر سمی بودن، سبکی، استحکام، مقاومت در برابر خوردگی، فرم پذیری راحت، جوش‌پذیری خوب و ظاهر مناسب در صنایع بسته‌بندی کاربردهای فراوانی دارد. از جمله در بسته‌بندی مواد غذایی و نوشیدنی‌ها، روغن، گریس، رنگ، پودر و بسیاری از محصولات دیگر به کار گرفته می‌شود. ورق قلع‌اندود در کنار مصرف در صنایع بسته‌بندی، در مصارف مهندسی نیز کاربرد دارد.

وی با بیان اینکه بازده کیفیت محصولات قلع‌اندود فولاد مبارکه در سال ۱۴۰۰ به‌طور میانگین ۸۰.۰۱ درصد بوده است، تصریح کرد: این روند از اواخر سال ۱۴۰۰ شروع شد و در شهریور ماه ۱۴۰۱ به اوج خود رسید. با تلاش کارکنان این شرکت و با انجام عملیات لازم در حوزه بازرسی و کنترل کیفیت، بازده کیفیت محصولات قلع‌اندود این شرکت از ۹۱ درصد عبور کرد.

نصر اصفهانی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به کیفیت بالای محصولات قلع‌اندود لازم است در کلیه مراحل شامل طراحی محصول، برنامه‌ریزی، آماده‌به‌کاری تجهیزات، فرایندهای تولید فولادسازی، نورد گرم، نورد سرد و کنترل کیفیت اقدامات وسیع و همه‌جانبه‌ای صورت پذیرد و از دقت و کنترل بسیار زیادی برخوردار باشد. در این بین نظارت و کنترل کیفیت اهمیت بسیاری دارند  محصولات به‌صورت صددرصد مورد بازرسی قرار می‌گیرد و با اطلاع‌رسانی به‌موقع از ایجاد محصولات معیوب و ضایعات جلوگیری می‌شود.


منتشر شده در یکشنبه، ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ۱۲:۴۰