بومی سازی فناوری تولید آهن اسفنجی

به گزارش آهن آپ:

مهندس مهدی کلبی خانی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان  بیان کرد:

قبل از این، تمام تجهیزات تولید آهن اسفنجی به روش تونلی توسط یک شرکت چینی تامین می‌شد، که با استفاده از مهندسی معکوس،توفیق یافتیم  با بومی سازی بیش از ۹۰ درصد تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز از خروج مقادیر زیادارز از کشور پیشگیری کنیم.

به دلیل مرغوب بودن مواد اولیه آهن اسفنجی، در تولید فولادهای ویژه مثل فولاد ضدزنگ، فولاد ابزار، فولاد یاتاقان، فولاد فنر و فولادهای آلیاژی کاربرد دارد.

باتوجه به کمبود قراضه آهن به عنوان ماده اولیه اصلی صنعت فولاد ایران و بسیاری از کشورها،این محصول به دلیل یکپارچگی بیشتر در ترکیب، ماهیت غیرتراکمی و عناصر مضر کمتر، حمل و نقل آسانتر و سازگاری بیشتر با محیط زیست، نسبت به آهن قراضه مزیت بیشتری دارد.

در اوضاعی که تعدادی از شرکت‌های فولادی به تامین مواد اولیه موفق نشده‌اند می توان با بهره وری از آهن اسفنجی،ظرفیت تولید سالانه را می توان به ۱۴۰ هزار تن رساند، و منجر به اشتغال زایی برای برای ده‌ها نفرشد.همچنین از تعطیلی کارگاه‌ها و واحدهای فولادی پیشگیری کرد.

کلبی خانی با اشاره به مصرف دورریز واحدهای صنعتی از قبیل پوسته‌های اکسیدی، لجن‌های احیا و مواد بازیافتی صنعت فولاد در کوره‌های تولید آهن اسفنجی، گفت: با توسعه کوره‌های تونلی که در حدود یک سوم روش‌های دیگر تولید آهن اسفنجی آب مصرف می‌کنند، علاوه بر کمک به حفظ محیط زیست، صرفه‌جویی چشم گیری در زمینه مصرف آب و منابع معدنی صورت می‌گیرد. پایین بودن هزینه و راه‌اندازی و بازدهی سریع پروژه، عدم نیاز به تجهیزات خارجی، متالیزیشن بالا در فرایند و عدم نیاز به واحد گندله‌سازی از دیگر مزایای این فناوری است.

مدیرعامل این مجموعه دانش بنیان در پایان تصریح کرد: این شرکت همچنین در زمینه انتقال دانش فنی و تولید تجهیزات اکتشاف و حفاری معدن نیز فعالیت دارد و در تلاشیم با انتقال و بومی‌سازی فناوری‌های روز دنیا، ظرفیت استخراج منابع معدنی در کشور را نیز افزایش دهیم


منتشر شده در دوشنبه، ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ۱۱:۴۹