تأثیر مهم صنعت فولاد در اشتغال

براساس  بررسی های متخصصان بخش خبر آهن آپ،این روزها فولاد بعنوان یکی از مهمترین صنعت های قدرتمند ایران به حساب می آید. این صنعت می تواند بخش زیادی از کارهای دولت را در به وجود اوردن شغل  متحمل شود. بعلاوه، صنعت فولاد قادر است در مقدار ورود ارزی هر کشوری تأثیر داشته باشد و از لحاظ اقتصادی آن را رواج دهد .صنعت فولاد همیشه سعی کرده که در همه ی موقعیت ها  در اوردن پول  کشور تأثیرگذار باشد. حتی در وضعیت فعلی که پول کشور به خاطر کم شدن هزینه های نفتی روزانه در حال تغییر است، توانسته بار زیادی از احتیاجات  ارزی کشور را تهیه کند.

بر همین اساس، طرح ریزی های وزارت صنعت و معدن و تجارت در کنار فعالیت فولادسازان، ایران  را به یکی از کشورهای قدرتمند  فولادی  جهان تبدیل کرده است. با تلاش فولادسازان و متمرکز شدن بر تولید زیادتر در کنار تهیه مواد اولیه به کمک تولید داخلی و واردات، می‌توانیم به مقامی بهتر در منطقه و سراسر دنیا برسیم.معاون وزیر صمت در این مدت توانسته قسمت زیادی از سیاست‌گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی را تحقق ببخشد. بعلاوه ، وی با تدبیر درست صادرات سنگ‌آهن، قسمت زیادی از احتیاجات داخلی فولادسازان را به این ماده معدنی رفع کرده است. وی با مدیریت درست خود، پیشرفت در چرخه تولید فولاد را ضمانت کرده‌است.به همبن دلبل بدون تردید می شود گفت که در صورت وجود نداشتن صنعت فولاد، نمی‌توان روشی برای پیشرفت صنعتی و رشد  کشورمان تجسم کنیم.

آمارها بیان می کند که بخش های فولادی در رشد تولید بسیار نقش بسزایی داشته اند. بعلاوه، این بخش ها قادرند در آوردن  ارز و به وجود آوردن شغل پیشرفت خوبی  داشته باشند. پس می شود اینگونه بیان کرد که سهم صنعت فولاد در رشد و ترقی کشور بخصوص رشد صنعتی و زیرساختی خیلی  زیاد است. اگر کشور از صنعت فولاد بهره مند نباشد، به یقین رویه پیشرفت آن هم  با مشکلاتی روبرو  خواهد بود و درآمدهای گزافی را تحمل خواهد کرد.

 

برچسبها:آهن آپ

 


منتشر شده در پنج شنبه، ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۰۹