تأخیر در رسیدگی به شیوه نامه فولادی

به گزارش آهن آپ ،در روز یکشنبه ،   تولیدکنندگان فولاد ایران از محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه مهمی که قسمت بسیاری از مدیران شرکت های بزرگ فولادی آن را امضا کردند، تأخیر در رسیدگی طرح فولادی مجلس تحت عنوان طرح پیشرفت و تولید پایدار چرخه فولاد با قصد درست کردن سیاست های ساماندهی بازار در کمیسیون صنایع و معادن و صحن آشکار مجلس را تقاضا کردند. انجمن فولاد علل تأخیر رسیدگی طرح فولادی مجلس را در این نامه تأمین برنامه ها و راه حل های متخصصان و سرپرستان تازه وزارت صمت در تعامل و همکاری با مجلس به شکل مطلوب بیان کرده و همینطور این تقاضا را داشته است که تولیدکنندگان فولاد، نسخه درست شده طرح مجلس را در اختیار داشته باشند تا قبل از نهایی شدن طرح مجلس، نظرات تولیدکنندگان به کمیسیون صنایع و معادن عرضه  شود.
همانطور که انجمن فولاد در نامه خود به رئیس مجلس تاکید کرده است، این تثاضا با لزوم درنظر گرفتن مشکلان گوناگون عملی و فنی برای ساماندهی بازار بیشتر از ۲۰۰ نوع فرآورده  فولادی و همینطور در نظر داشتن نگرش های بازار فولاد و بازار سرمایه، پیشرفت صادرات فولاد و ارزآوری، حقوق و منفعت های سهامدارن و هم تهیه مالی نقشه های فولادی و پیشرفت چرخه فولاد و تشکیل برنامه ریزی برای تهیه مواد اولیه بخش های فولادی، اعلام شده است.
بهرام سبحانی، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در صحبتی با خبرنگاران در ارتباط با علل صدور نامه فولادسازان به رئیس مجلس بیان کرد: فولاد هم مثل همه محصولات تجاری یک بازار مخصوص خود را دارا می باشد و تاکنون سابقه نداشته است که مجلس شورای اسلامی به خرید و فروش تجاری ورود کند. همینطور هم اکنون ارائه همه فرآورده های فولادی از راه بورس صورت می گیرد و تولیدکنندگان فرآورده های خود را به بورس آورده و خرید و فروش معاملات کاملا آشکار و روشن است.
سبحانی در ادامه با تاکید بر این موضوع که لزومی برای تأمین و تدوین دوباره قانون برای چرخه فولاد کشور وجود ندارد، اعلام کرد: مجلس در وضعیت کنونی بازار فولاد ورود کرده است و در سعی است تا برای این بازار قانون تدوین کند در صورتی که همه فولادسازان از این موضوع دلواپس هستند و همینطور لازم به ذکر است که این قانون ها تأثیری روی بورس و بازار خواهد گذاشت و در این میان فولادسازان خواهان این هستند که رسیدگی طرح مجلس در حال حاضر به تأخیر بیفتد و این تقاضا از طرف انجمن تولیدکنندگان فولاد به نمایندگی از شرکت های فولادساز بیان شده است. 
در مورد فرصت ۱۵ روزه سرپرست جدید معاونت معدنی وزارت صمت برای درست کردن شیوه نامه فولادی اخیر، سبحانی بیان کرد: گروهی از ماده های این شیوه نامه به اصلاحیه نیاز دارد که با برطرف کردن مشکلات و انجام اصلاحات، این دستورالعمل نهایی خواهد شد و به طرح مجلس و قانونی شدن آن دیگر احتیاجی نخواهد بود.

 

برچسب ها:آهن آپ


منتشر شده در سه شنبه، ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۰۷