تاثیر تغییرات بر بازار آهن

بازار آهن

بر طبق گزارش تحلیل گران آهن آپ درباره شرایط بازار آهن، دور اندیشی نرخ آهن کاری مهم و پر درخواست برای پرکاران حیطه فولاد و شغل هایی است که به صورت مستقیم با خرید آهن‌آلات مرتبط هستند. به علت راهبردی بودن این کالا، دور اندیشی نرخ آهن ‌آلات عموما با پارامتر های زیادی مرتبط است؛ از جهتی به دلیل متعدد بودن کالا های فولادی و وضعیت مختلف عرضه و درخواست برای هر محصول، نحوه درست تر دور اندیشی نرخ ها این است که هر محصولی به صورت جدا بازرسی و تحلیل گردد.
یکی از محصولات فولادی که در این چند ساله توانسته توجه بیشتر مردم را به طرف خود جلب کند .لوله‌ هایی هستند به اسم  لوله مانیسمان نحوه ساخت و ترکیب آلیاژ های لوله مانیسمان سبب شده است که استفاده های گوناگونی در صنایع متفاوت مانند صنعت نفت و گاز و پتروشیمی، خط های انتقال سیالات، صنایع غذایی، لوله‌کشی صنعتی و لوله‌کشی ساختمان و یا در لوازم پالایشگاه ها داشته باشد. با دقت به اینکه تامین احتیاج در قسمت بزرگی از محصولات فولادی توسط وارادات رخ می دهد، بنابراین بی تردید رشد نرخ دلار سبب افزایش بی قاعده نرخ این محصولات می شود.
اگر به گردش نرخ در این چند سال دقت کرده باشید، متوجه خواهید شد که نوسان در نرخ دلار به مفهوم تغییر در نرخ محصولات است اما با این حال دلار فقط تقصیرکار نیست بلکه علت های دیگری نیز در نرخ آهن آلات موثر هستند. با دقت به اینکه در ساختمان سازی و صنایع ارتباطی آهن آلات، محصولات فولادی و انواع لوله استفاده بسیاری دارند، بسیار عقلانی به نظر میرسد که تغییر های بازار مسکن بر نرخ محصولات فولادی تاثیرگذار باشد. به عکس کوچک‌ ترین رشد در نرخ آهن آلاتی که طبیعتا اسکلت ساختمان را شکل می‌دهند اثر مهمی در نرخ مسکن در پی خواهد داشت، چون حجم استفاده از محصولات آهنی به میزانی زیاد است که حتی کوچکترین نوسان در نرخ تیرآهن موجب تفاوت بسیاری در مخارج اجرا خواهد شد. در نتیجه،  بازار آهن و بازار مسکن یک بازار دو طرفه و مرتبط به همدیگر هستند.
برچسبها:آهن آپ 


منتشر شده در دوشنبه، ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۴۷