تحریم های جدید فولادی برای ایران


به گزارش آهن آپ ، پرواز نرخ ها در بیشتر مقطع های فولادی با محوریت میلگرد با پرش بیشتری در مقایسه  به قبل در حال انجام می باشد. پرکاران بازار اعتقاد دارند که افزایش شدید قیمت در بازار میلگرد بیشتر خوش بینانه نبوده است و می‌تواند با رسیدن به اوج، به زودی تغییر مسیر داده و به سمت هدف اصلی حرکت کند.

افزایش نرخ آزاد دلار هم به مقداری نبوده و نیست که از قیمتهای فعلی پشتیبانی کند، ولی در مورد چشم انداز های بازار نمی‌توان واضح چیزی گفت، زیرا تجربه نشان داده که بعد از اوج گرفتن افزایش نرخ‌ها و رشد سریع قیمت، امکان تغییر مرحله سریع‌تر نرخ‌ها نیز وجود دارد. از طرفی دیگر بازار میلگرد جدیدا سقف چند هفته قبل خود را به دست آورده است و امکان پذیر است که بتوان یک مرحله جدید از افزایش نرخها را رسم کرد یعنی امکان افزایش بیشتر قیمت هم باید درنظر گرفته شود. این دو نمایشنامه ساده‌ترین گمان های بازار است که البته همراه با جو روانی افزایش نرخها ایفای نقش کرده و البته باید در کنار افزایش نرخ شمش فولادی در بورس‌کالا مورد تحقیق قرار بگیرد.

البته در این بین توجه به لیست جدید تحریم ها که روز پیش توسط خزانه‌داری دولت آمریکا در مقابل صنایع فولاد و آهن ایران اعلام شد نیز اضافه بر دلیل شده است که شرکت‌های نام برده عبارتند از :

آلمینیوم المهدی، شرکت آهن و استیل افرا، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، شرکت استیل، شرکت فولاد اصفهان، شرکت صنعتی معدنی گلگهر، شرکت دریایی هنگیاون چین، شرکت فولاد هرمزگان، شرکت فولاد آلیاژی ایران، شرکت آلمینیوم ایران، شرکت فولاد و آهن غدیر و شرکت خلاق تدبیر پارس.

از این جهت پیش بینی جریان بازار درمدت کم بسیار سخت بوده و هم چنین امکان التهاب جو روانی حکم کننده بر بازار درجهت تغییرات نرخی مطیع تحریم های جدید دور از انتظار نمی باشد.

برچسبها:آهن آپ


منتشر شده در یکشنبه، ۲۲ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۵۹