تدبیر در بخش چرخه ی تولید فولاد

براساس گزارشات بخش خبر آهن آپ،در وضعیت کنونی زنجیره فولاد احتیاج به تدبیر و نظم دارد. به این صورت، می شود بخش های معدنی و شرکت‌های فولادی را هم به طرف تولید فولاد و تدبیر درست حرکت داد.هرچند این دو قسمت به طرفی رفته‌اند که مهارت دیگری بوده‌است، ولی می شود با بکار بردن  یک مدیریت تنها، اکثر آن‌ها را به طرف حیطه های  تخصصی خود برگرداند تا حیطه های غیرتخصصی.

در صورتی که هر قسمتی در حیطه کاری خود پیشرفت و ترقی یابد ، بدون تردید در پیشرفت فولاد کشور می‌تواند تأثیرگذارتر حرکت کند .استفاد از یک تدبیر درست در زنجیره تولید فولاد برای شرکت‌‌های بزرگ می ‌تواند سودمند باشد، ولی قدرت رقابتی بعضی شرکت‌‌های کوچک که قدرت شرکت‌‌های بزرگ را نداشته و زنجیره‌‌ای را هم در دست ندارند را کم می کند. یکی از چالش های پرکاران در صنعت فولاد این می باشد که سودآوری در قسمت معدن بیشتر از قسمت فولادسازی و کالای نهایی است و این مسئله می‌‌تواند قسمتی از عیب های این زنجیره به‌ حساب ییاید ، زیرا با بوجود آوردن ارزش‌ افزوده می بایست  به طرف سودآوری زیادتر رفت و این جریان در زنجیره فولاد بصورت عکس کار می‌کند. به همین دلیل، بخش های فولادی بهتر می دانند  به طرف بدست اوردن معدن چلو بروند تا سود زیادتری را سهم خود کنند و این مسئله به زیان دیگر بخش های کوچک فولادی خواهد بود.

به این صورت  می شود گفت که واقعیت این مسئله از آنجا تأثیر میگیرد که بهره زیادتر زنجیره فولاد به‌ خوبی در این زنجیره پخش نشده و این یکی دیگر از ضررهای زنجیره فولاد است و هم‌ اینک باعث دلواپسی بعضی شرکت‌‌های فولادی در زمینه تهیه خوراک شده‌است. به همین دلیل، برای برطرف کردن  این مشکل احتیاج به  مدیریت واحدی است تا نظارت این مشکلات را بر عهده بگیرد و در سمت کم کردن آن تلاش کند.

 

برچسبها:آهن آپ


منتشر شده در شنبه، ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۲۷