تشخیص میلگرد مرغوب

چگونه میلگرد مرغوب را تشخیص بدهیم؟
روش های مختلفی برای شناسایی میلگرد مرغوب در بازار وجود دارد که برخی از این روش ها به عنوان بهترین روش موجود شناخته می شوند. برای مثال برخی از روش های که با استفاده از آن ها می توان میلگرد مرغوب را شناسایی کرد عبارتند از:

تست خم: یکی از مهم ترین روش ها برای شناسایی میلگرد مرغوب استفاده از تست خم است. میلگرد اگر از مواد اولیه با کیفیت تولید شده باشد و کیفیت بالایی را به خود اختصاص دهد در برابر خم شدن کاملا انعطاف پذیر عمل می‌کند و امکان شکنندگی آن وجود ندارد.


تست کشش: یکی دیگر از تست هایی که به واسطه آن می توان میلگرد مرغوب را شناسایی کرد تست کشش است. زمانی که میلگرد مرغوب را می‌کشید میزان کشش آن بسیار بالا و با استفاده از دستگاه های مخصوص در اغلب موارد در کارخانه ها تست کشش بر روی میلگرد انجام می‌شود تا به کیفیت بالای آن ها پی ببریم.


تست استحکام: استحکام میلگرد به کار رفته در صنایع مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است به همین دلیل تست استحکام باید بر روی این محصول انجام شود تا بتوان میلگرد مرغوب را شناسایی کرد.


مشاهده آج ها: با مشاهده آج ها می توان به کیفیت محصول مورد نظر پی برد زیرا محصولی که از کیفیت بالایی برخوردار باشد، دارای آج های کاملاً منظم است و نظم و هماهنگی در بین اجرای آن کاملا مشهود است در حالی که محصولات بی‌کیفیت معمولاً آج های غیر هماهنگ و یا بزرگ و کوچک دارند.


خرید از مکان مطمئن: شاید مراحلی که در بالا به آن ها اشاره شد در آن توان اجرا کرد و تنها افراد ماهر بتوانند این تست ها را انجام دهند و به مرغوبیت و یا عدم مرغوبیت میلگرد پی ببرند. افراد مبتدی برای خرید میلگرد مرغوب بهتر است خرید از مکان مطمئن را در اولویت کار خود قرار دهند و محصول مورد نظر را از مکان‌هایی بخرند که کیفیت محصول تضمین شده باشد.

معرفی چند نمونه از میلگردهای مرغوب
دقت به نماد تجاری و علامت اختصاری میلگرد ها می تواند در هنگام خرید میلگرد مرغوب بسیار کمک کننده باشد به همین دلیل در این قسمت از مقاله به معرفی برخی از میلگردهای مرغوب می پردازیم:

میلگرد ksc: این نمونه از میلگرد ها به میلگرد های اشاره دارد که در استان خراسان در شهر نیشابور تولید شده اند و کیفیت بسیار بالایی دارند. در واقع وجود نماد ksc روی میلگرد نشان از اصالت محصول است. شرکت تولیدی استان خراسان به تولید میلگرد هایی با قطرهای بالا و ضخیم ترین میلگردهای سطح کشور شهرت دارد.


میلگرد ذوب آهن اصفهان: ذوب آهن اصفهان یکی از کارخانه های فعال در زمینه میلگرد به شمار می‌رود که میلگرد های متفاوتی را به بازار عرضه می کند و کیفیت بالایی از محصولات را در اختیار خریداران قرار می‌دهد. میلگردهای a3 در بین میلگردهای ذوب آهن اصفهان بیشترین میزان خریداران را به خود اختصاص می‌دهند و جزو پرفروش ترین انواع میلگرد در ذوب آهن اصفهان هستند.


میلگرد فولاد کویر کاشان: میلگرد فولاد کویر کاشان یکی از میلگردهای با کیفیت به شمار می رود که به واسطه دارا بودن قابلیت جوشکاری در بین خریداران شناخته شده است.


شرکت فولاد قزوین: این شرکت یکی دیگر از شرکت‌های فعال در این زمینه است که در اکثر موارد میلگردهای آجدار A2 و A3 را در سایزهای ۸ تا ۲۰ تولید می‌کند.

برچسب ها: آهن آپ

 


منتشر شده در شنبه، ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶