تصاحب بازارهای منطقه ای صادرات فولاد توسط روسیه

به گزارش آهن اپ:

علی اسکینی با اشاره به وضعیت کنونی بازار جهانی فولاد بیان کرد: طی چند ماه گذشته شاهد ورود روسیه به بازار‌های ایران بودیم به گونه‌ای که بازارشکنی‌های انجام شده از سوی آن‌ها باعث شد تا فولاد ایران روند نامناسبی را تجربه کند و به دنبال آن با ایجاد آشفتگی در بازار‌های داخل و خارج کشور، کاهش قیمت محصولات فولادی مشاهده شد.
وی در ادامه افزود: اعمال عوارض صادراتی دولت در آغاز سال جاری سیاستی غیر کارشناسی بود که منجربه تصاحب بازار صادراتی محصولات فولادی توسط دولت روسیه شد و با تخلیه‌ی بازار‌های منطقه از محصولات ایرانی، روس‌ها توانستند با تخفیف‌های بسیار، بازار‌های منطقه را قبضه کنند.
به گفته وی، در شرایط کنونی، ایران با کمبود عرضه محصولات فولادی مواجه است و باید به دنبال وارد کردن فناوری‌های به‌روز در این حوزه باشیم.
اسکینی افزود: سیاست‌های دولت باعث کاهش تقاضا شده است که به دنبال آن سرگردانی بسیاری از فعالان این حوزه مشاهده می‌شود. اگرچه بازار این روز‌ها در وضعیت تماشاچی به سر می‌برد تا وضعیت نرخ دلار، بازار جهانی و سیاست دولت کاملا مشخص شود. البته باید توجه داشت که تصاحب مجدد بازار‌های قبلی صادراتی برای کشور الزامی است، چرا که تولید محصولات فولادی، دو برابر نیاز  داخلی است و ادامه حیات تولیدکنندگان در این حوزه، نیازمند صادرات با توان قبلی است.


منتشر شده در چهارشنبه، ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ۱۲:۱۴