تصفیه پساب شهری جهت تامین آب مورد نیاز شرکت فولاد سفید دشت

به گزارش آهن آپ:

شرکت فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری کل حجم آب مورد نیاز خود را از محل پساب شهری تصفیه شده تامین می‌کند. تصفیه این پساب‌ها جهت استفاده در واحدهای تولیدی شرکت فولاد سفید دشت با استفاده از فناوری فراپالایش (یا اولترافیلتراسیون) کاملا ایرانی انجام می‌شود.

آقای سلیمانی مدیر عملیات کارخانه گفت: پروژه ساخت سامانه تصفیه پساب به روش فراپالایش با ظرفیت ۱۲۰ متر مکعب بر ساعت و ۸۰۰ هزار متر مکعب در سال، در مدت ۲۱ ماه با کمک ۲۰ نفر از کارشناسان داخلی از مجموعه های شرکت فولاد سفیددشت، دانشگاه صنعتی اصفهان و یک شرکت دانش بنیان و با بودجه ۶۵ میلیارد ریال اجرا و در حال بهره برداری است.

وی افزود: ماژول‌های استفاده شده در این سامانه برای اولین بار و تنها از نوع داخلی بوده که در مقایسه با نمونه‌های خارجی ساخت کشورهای ایالات متحده، آلمان و چین ۵ برابر ارزان‌تر است و از خدمات پس از فروش داخلی هم برخوردار است.

به گفته وی؛ با اجرای طرح سامانه تصفیه خانه اولترافیلتراسیون و خط اختصاصی انتقال پساب، شرکت فولاد سفید دشت، از منابع آب شیرین سطحی و زیر زمینی به طور کامل قطع نیاز شده و تمام آب مورد نیاز خود را از منبع پساب تصفیه شده شهری تامین می‌کند.


منتشر شده در سه شنبه، ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ۱۱:۳۳