تعیین بودجه توسط دولت برای واردات ماشین آلات معدنی

به گزارش آهن آپ:

مهدی طغیانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در رابطه با مشکلات موجود در حوزه ماشین آلات معدنی در کشور گفت: طی چند سال اخیر در حوزه‌ی ماشین آلات معدنی، با مشکل ممنوعیت واردات مواجه بودیم اما امسال خوشبختانه در لایحه بودجه، اجازه واردات این ماشین‌آلات داده شد. البته باید در نظر داشت که در داخل نیز این ماشین آلات معدنی تولید می‌شوند و شرکت‌هایی همچون هپکو تولید ماشین آلات معدنی و راهسازی را بر عهده دارند.

وی با تاکید بر اینکه حجم این تولیدات در داخل، پاسخگوی نیازهای داخلی نیست، تاکید کرد: کار معدن نیاز به سرمایه‌ی کلان دارد. حال هرچقدر این ماشین آلات کمتر باشند، قیمت نهایی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و به دنبال آن هزینه‌ی تمام شده برای مواد معدنی بسیار بالا خواهد بود. وی افزود واردات این ماشین آلات معدنی باید در حد بودجه‌ی تعیین شده باشد به حدی که استخراج از معادن نباید با این کمبود ماشین آلات تحت تاثیر قرار گیرد.

این نماینده مجلس یازدهم توضیح داد: نبود ماشین آلات در زمینه تولید مواد معدنی، یکی از مشکلات اساسی کشور به شمار می‌رود و با واردات این ماشین آلات به کشور و واگذاری آن به معدن داران می‌توان با مشکل خام فروشی مواد معدنی نیز مبارزه کرد.


منتشر شده در یکشنبه، ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ۱۱:۵۳