تغییرات قیمت آهن در بازار

بازار آهن

به گزارش آهن آپ ، در هفته‌ای که گذشت مثل هفته قبل از آن دو روی مختلف سکه را در بازار آهن  کشور مشاهده کردیم؛ به روشی که در روزهای یکشنبه و دوشنبه نرخ انواع محصولات فولادی در تاثیر افزایش قیمت دلار تا انتهای هفته روی موج افزایشی قرار داشت، ولی از روز سه‌شنبه البته با یکی دو روز درنگ در مقایسه به شروع شدن موج ریزش دلار، نرخ انواع محصولات فولادی نیز رو به نزول گذاشت؛ تا جایی که در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه شاهد افت قیمت ۴۵۰ تا ۵۰۰ تومانی انواع میلگرد آجدار در بازار آزاد و همچنین کاهش نرخ ۸۵۰ تا ۹۵۰ تومانی انواع نبشی و ناودانی بودیم.
 در این بین، نرخ تیرآهن ۱۴ کیلویی در بازار آزاد نیز در این دو روز به صورت میانگین بیشتر از ۲۵۰ تومان افت کرد و متوسط نرخ انواع شمش القایی هم از دوشنبه تا چهارشنبه بیشتر از ۸۰۰ تومان کمتر شد. این افت نرخ ها مستقیما متاثر از ریزش بسیار قیمت دلار در بازار آزاد در مدت روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه بود، ولی با برگشت نرخ دلار به جریان افزایشی اکید، نرخ بیشتر محصولات فولادی نیز در روز پنجشنبه روبه افزایش رفت.
در این بین ولی مهمترین رویداد پیچیده در اقتصاد کشور کاهش بسیار قیمت دلار در روزهای نخست هفته و به ویژه روز سه‌شنبه بود، زیرا در دو روز بعدی این جریان کاهشی تداوم پیدا نکرد و دوباره شاهد افزایشی شدن قیمت دلار بودیم. دراین روزها حدس‌های بسیاری درباره این تغییرات شگفت انگیز زده شده است، اما گویا خبر انتشار فروش اوراق قرضه به همراه گمان آزادسازی قسمتی از منابع ارزی کشور و البته جو روانی افت قیمت دلار در روز یکشنبه سبب کاهش بسیار نرخ این ارز در دو روز بعدی شد، ولی خیلی زود با برگشت درخواست سرمایه‌ای به بازار ارز و افت تاثیر روانی ریزش قیمت دلار، دوباره نرخ این ارز در بازار آزاد رو به رشد فت.
برچسبها:آهن آپ نبشی و ناودانی میلگرد آجدار  


منتشر شده در سه شنبه، ۰۶ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۴۷